Botanicznie w Arboretum

Wielka gratka dla miłośników roślin - w budynku Pawilonu Parkowego Arboretum Kórnickiego czynna jest bardzo interesująca wystawa rysunków botanicznych Bernda Schulza.

    Bernd Schulz urodził się w Berlinie. Rysowaniem pasjonował się od wczesnej młodości. Rysował wówczas krajobrazy i portrety. Studiował leśnictwo w Schwerinie, a po ukończeniu studiów zaczął pracę na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie. Od ponad 20 lat jest pracownikiem Instytutu Botaniki na wydziale Biologii tej samej uczelni.
   Jego miłość do botaniki połączyła się z miłością do sztuki rysunku. Bernd Schulz zaczął bowiem rysować rośliny. Jego rysunki, jako botanika, bardzo wiernie oddają wszelkie szczegóły morfologiczne rośliny. Są bardzo cenne, ponieważ prezentują nie tylko piękno roślin, ale i wszystkie ich cechy botaniczne.
   Na wystawie prezentowanej w Arboretum Kórnickim, przy Instytucie Dendrologii PAN w Kórniku, wystawiono kilkadziesiąt oryginanych czarno-białych i kolorowych prac Bernda Schulza opublikowanych i niepublikowanych. Większość to finalne prace, wykorzystane w jego własnych naukowych i popularnonaukowych artykułach. Tematem tych rysunków są głównie drzewa i krzewy - ich pędy, pąki, kwiaty i owoce, Jest tu również kilka portretów roślin zielnych, m.in. irysów i tulipanów. Znaczna część wystawionych prac została wykonana techniką suchej akwareli.   Wystawa potrwa do 15 czerwca 2014 r. Rysunki można oglądać od 12.00 do 16.00 w soboty, od 11.00 do 16.00 w niedziele. Grupy zorganizowane, po wcześniejszym zgłoszeniu, mogą również obejrzeć wystawę od poniedziałku do piątku.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 wrzesień 2014 21:26

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności