Wielkie Smażenie Powideł

W niedzielę 21 września, w Mniszkach koło Międzychodu, już kolejny raz odbędzie się Wielkie Smażenie Powideł. Na tę "słodką" imprezę zapraszają: Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, Stowarzyszenie "Sami Swoi" - M.T.M oraz Rady Sołeckie Mnich - Mniszek i Tuczęp.

   Babie lato w Mniszkach to nie tylko pożegnanie lata, ale i przygotowywanie się do zimy. Jesień to czas robienia zapasów i przeróżnych przetworów. Trochę lata zamkniętego w słoiku z pewnością uprzyjemni czas w zimowe dni. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach zachęca wszystkich do uczestnictwa w Wielkim Smażeniu Powideł, gdzie będzie można poznać tajniki kulinarne najlepszych gospodyń. Oczywiście, degustacja powideł obowiązkowa.
   Wydarzenie rozpoczyna się o godzinie 12.00, a towarzyszyć mu będą pokazy rękodzielników i warsztaty ginących zawodów. Imprezę poprowadzi Jacek Hałasik, który opowie także o gwarze poznańskiej. Zaplanowano wiele ciekawych koncertów (wystąpią m.in. Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska, Orkiestra Dęta Pojezierza, zespół AVISTA, orkiestra SZAŁAMAJE, NADWARCIANIE ), pokazy tańca irlandzkiego oraz sztucznych ogni. Będzie można także nabyć pamiątkowe pieczątki oraz, rzecz jasna, powidła z Mniszek.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:47

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności