Pożegnanie lata w Dziekanowicach

Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach zaprasza na ostatnią imprezę plenerowa w tym sezonie „Pożegnanie lata”.

   "Pożegnanie lata” to swoista inscenizacja rzemiosł, rękodzieła i zajęć gospodarskich odbywająca się w muzealnych obejściach i wnętrzach - domach i warsztatach. W tej scenerii, 14 września 2014 roku, już po raz kolejny, odbywać się będą pokazy dawnych prac gospodarskich, rzemieślniczych i rękodzielniczych. Zgodnie z nadchodzącą jesienią, prezentowane prace związane będą z obróbką plonów i zabezpieczeniem zapasów koniecznych do przetrwania zimy i następnego roku. Będzie można uczestniczyć w pracach przy zbiórce chmielu, zobaczyć obróbkę zbóż i lnu. Ponadto obserwować gospodynie przy codziennych oraz sezonowych zajęciach, jak: kiszenie kapusty, wyciskanie soku z jabłek, pieczenie chleba i jabłek, gotowanie rozmaitych potraw w oparciu o tradycyjne przepisy.
Na towarzyszącym jarmarku będzie można zakupić wyroby rzemieślnicze i rękodzielnicze z regionu.

Ostatnio zmienianypiątek, 12 grudzień 2014 19:48

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności