Najlepsze polskie fotografie mobilne

31 stycznia w Galerii w Pałacu, mieszczącej się w Murowanej Goślinie, odbędzie się wernisaż podwójnej wystawy najlepszych polskich fotografii mobilnych. Będzie można oglądać zdjęcia laureatów przeglądów Mobilny Tydzień 2.0 i Fotografii Dnia oraz wybrane prace, prezentujące twórczość członków Grupy Mobilni - łącznie prawie 130 zdjęć wykonanych telefonami komórkowymi przez fotografów z Poznania, Krakowa, Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia, Katowic i wielu innych polskich miejscowości.

   „Najlepszym aparatem fotograficznym jest ten, który mamy przy sobie” uważają członkowi Grupy Mobilni. Dzięki temu, że telefon komórkowy towarzyszy nam przez cały dzień, a przy tym jest urządzeniem tak powszechnym, że aż niedostrzegalnym, można zatrzymać w obrazie wiele chwil z naszej codzienności. Dziś telefon ma już prawie każdy. Większość z nich posiada wbudowane aparaty fotograficzne i dzięki temu powstaje fotograficzna dokumentacja współczesności, o jakiej nasi przodkowie mogli tylko marzyć.
   W maju 2013 roku grupa organizowała akcję pod hasłem #mobilnytydzien, która stała się najpopularniejszym przeglądem fotografii mobilnej w Polsce. W ciągu 82 tygodni Mobilni obejrzeli i ocenili prawie 70 000 zdjęć. Najciekawsze z nich zostały opublikowane na stronie internetowej Grupy. Odbyły się także wystawy w galeriach - w Murowanej Goślinie i we Wrocławiu.
   Jeszcze w styczniu, w Murowanej Goślinie znów będzie okazja do obejrzenia najlepszych polskich fotografii mobilnych. Wystawa odbędzie się w Galerii w Pałacu i będzie trwała do końca lutego. W dniu otwarcia wystawy, 31 stycznia o godzinie 18.00 spotkają się znakomici fotografowie mobilni - użytkownicy Instagrama, EyeEm i innych serwisów społecznościowych, na których można prezentować zdjęcia z telefonów komórkowych.

Ostatnio zmienianypiątek, 23 styczeń 2015 17:27

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności