Jarmark Świętego Augustyna

1 września w Węglewie odbędzie się II Jarmark Świętego Augustyna. W programie pokazy rękodzielników, parada orkiestry OSP Kawnice oraz kiermasz, na którym będzie można nabyć unikatowe przedmioty artystyczne, wyroby ręczne, ciekawe pamiątki i upominki.

   Po raz IV Stowarzyszenie Kulturalne Tradycja organizuje Festiwal sztuki - Jarmark Św. Augustyna pod nazwą "Wesele". W tym roku wszystkie prace i imprezy organizowane są pod tym właśnie tytułem. Organizatorzy pragną, aby jak najwięcej zwiedzających dowiedziało się o obrzędzie i tradycjach związanych z weselem. Jarmark Św. Augustyna tradycyjnie odbędzie się w Kawnicach. Jest to połączenie odpustu w Kawnicach z prezentacją rękodzieła, a czasem z koncertami najwybitniejszych muzyków.
   Od następnego dnia po odpuście, 31 sierpnia, rozpoczynają się warsztaty edukacyjne i IV Międzynarodowy Plener Malarsko Rzeźbiarski, który potrwa do 6 września. Przyjadą goście z Białorusi, Ukrainy Litwy, Niemiec i z Polski. Wszyscy artyści będą w tym roku rzeźbić postacie związane z tradycja weselną, a więc parę młodą, swatów, członków weselnej kapeli, czy plebana. Malarze natomiast uwiecznią na płótnie obrzędy weselne i krajobraz wiejski.    Całe przedsięwzięcie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Kulturalnego Tradycja w Węglewie przy ciągle rozwijającym się Muzeum Rzemiosła Artystycznego w Węglewie. Dodatkowo artyści wyrzeźbią postać Kazimierza Wielkiego, który będzie ozdobą Urzędu Miasta Golina.
   Wszystkie przedsięwzięcia wspierają : Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Dom Kultury w Golinie, Burmistrz Miasta Goliny , Nadleśnictwo Konin, Urząd Miasta Konina, ZGKIM w Golinie i w Koninie, OSP w Kawnicach i w Węglewie , Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Kawnicach i Bank Żywności w Koninie oraz prywatni przedsiębiorcy. Odbiorcami zadań są mieszkańcy, młodzież szkolna z powiatu konińskiego, seniorzy z powiatu konińskiego, pielgrzymi z Polski i turyści. Organizowane przez Towarzystwo imprezy są doskonałą formą integracji społeczeństwa, spełniają rolę edukacyjną i przyczyniają się do poznawanie sztuki i kultury. To także świetna atrakcja turystyczna Gminy Golina, do której z chęcią przyjeżdżają turyści nie tylko z kraju.
   Na zakończenie pleneru odbędzie się aukcja obrazów i rzeźb przywiezionych przez artystów. Każdy odwiedzający będzie miał okazję bezpośrednio nabyć piękny przedmiot artystyczny podczas jarmarku czy pleneru dla siebie lub dla bliskich.  

Ostatnio zmienianyniedziela, 23 sierpień 2015 21:44

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności