Bezpieczna niedziela w Szreniawie

Już po raz szesnaty Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zorganizowało, we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Krajową Radą Spółdzielczą, imprezę edukacyjno-rekreacyjną "Niedziela w muzeum - Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą".

   W minioną niedzielę Muzeum, kolejny raz, stało się propagatorem bezpieczeństwa w pracy, podczas wypoczynku i na drodze. Oprócz wielu pogadanek dotyczących zasad bezpieczeństwa, np. nad wodą lub w kontakcie ze zwierzętami, widzowie mieli okazję bezpośredniego spotkania z różnymi służbami, np. policją i strażą pożarną.
   Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ćwiczeń psów policyjnych oraz poruszający się po terenie Muzeum patrol policji konnej. Widzowie mogli obejrzeć z bliska wóz policyjny, strażacki czy mobilny areszt. Na stoisku Ośrodka Doskonalenia Nauki Jazdy Škoda Auto Lab kierowcy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat bezpieczeństwa podczas prowadzenia auta zarówno kierowców, jak i jego pasażerów. Swoje stoisko miała również 31. Baza Lotnicwa Taktycznego Poznań-Krzesiny. Żołnierze prezentowali: spadochrony, umundurowanie oraz wyposażenie lotników. Organizatorzy Muzealnej Niedzieli uczyli pierwszej pomocy przedmedycznej, a Państwowa Inspekcja Pracy udzielała wszystkim zainteresowanym porad w zakresie BHP. Podczas imprezy, w specjalnym krwiobusie, można było oddać krew  na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.
   Bezpieczeństwo nie dotyczy tylko ludzi, ale w przypadku Muzeum także jego zbiorów. Gospodarze imprezy pochwalili się dbałością o swoje eksponaty. Na terenie folwarku zademonstrowano muzealne osiągnięcia w zakresie przywracania sprawności technicznej zabytkowym pojazdom i silnikom wykorzystywanym w rolnictwie. Okazało się, że zabytkowe ciągniki i maszyny rolnicze wciaż są sprawne.
   Rok 2018 to rok jubleuszowy, w której Polska świętuje stulecie odzyskania niepodległości. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu RolnoSpożywczego w Szreniawie przyłączyło się do tych obchodów. Podczas "Niedzieli w Muzeum" została otwarta wystawa czasowa pt.: "Udział kobiet w Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919", którą będzie można zwiedzać do 11 listopada 2018 r.
   Niedzielną imprezę umilały muzycznie: grupa wokalna "Złota Jesień" z Jaraczewa oraz Capella Canta Brass. Najmłodsi goście Muzeum w Szreniawie są tu zawsze najmilej widziani i dla nich to właśnie przygotowano specjalne atrakcje: konkursy, labirynt na polu kukurydzy, stanowiska interaktywne i zabawowe.
   Tradycyjnie, jak podczas każdej imprezy plenerowej na terenie Muzeum, rozstawiono liczne stoiska z rękodziełem oraz z małą gastronomią.

  Więcej zdjęć z "Niedzieli w Muzeum" na Facebooku

Partnerami Muzeum są: Koleje Wielkopolskie, Telewizja STK.
Patronat medialny nad imprezą objęli: Głos Wielkopolski, Radio Emaus, Nasz Głos Poznański, Radio Poznań oraz portal www.wielkopolska-country.pl.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 lipiec 2018 23:56

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności