XXIII Zawody w Pływaniu Długodystansowym

24 lipca 2016 roku odbędą się XXIII Zawody w Pływaniu Długodystansowym o "Błękitną Wstęgę".

   Zawody odbędą się na Jeziorze Lednickim, na terenie Muzeum Pierwszych Piastów. Celem imprezy jest: rozwój kultury fizycznej i sportu,  propagowanie aktywnego wypoczynku, krzewienie inicjatyw społecznych, współdziałanie członków społeczności lokalnej, promocja gminy oraz wypoczynek na łonie przyrody w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
  Organizatorem zawodów jest Gmina Łubowo, a dyrektorem pani Irena Wójcik. Współorganizatorami są: Muzeum I Piastów na Lednicy, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Sportu i Turystyki, Okręgowy Związek Pływacki w Poznaniu, WOPR Lednogóra i Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Poznań.
  W zawodach mogą uczestniczyć dzieci od 9 do 17 lat oraz dorośli. Konkurencje to m.in: 200 m, 300 m i 1500 m stylem dowolnym, 500 m żabką.
   Zawody zostały objęte patronatem Prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego, posiadają rangę Mistrzostw Wielkopolski.

 WIĘCEJ INFORMACJI

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 lipiec 2016 21:02

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności