10. Festiwal Jeździecki Baborówko

Już w najbliższy weekend rozpocznie się jubileuszowy Festiwal Jeździecki Baborówko, podczas którego wyłoniony zostanie Mistrz Polski Seniorów WKKW. Zawody to także szósta eliminacja Pucharu Polski WKKW.

   W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Ośrodku Jeździeckim Pałac Baborówko k/Szamotuł rozegrane zostaną międzynarodowe i krajowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Zawodnicy będą mogli walczyć m.in. o tytuł Mistrza Polski WKKW, punkty eliminacyjne do rankingu Pucharu Polski WKKW, a także o ostatnią szansę na zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Europy WKKW 2017, które odbędą się w Strzegomiu (od 17 do 20 sierpnia). W ramach Festiwalu Jeździeckiego Baborówko zostaną rozegrane prestiżowe międzynarodowe konkursy klasy CIC1*, CIC2*, CIC3* i CCI3* oraz konkursy krajowe CNC L i CNC P, które pozwolą zdobyć doświadczenie dla młodych koni. Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW rozegrane zostaną w ramach konkursu CIC3*.

- Festiwal Jeździecki Baborówko na stałe wpisał się w sportowe kalendarze najlepszych zawodników  i sław WKKW z kraju i ze świata. W tym roku podnosimy organizacyjną poprzeczkę - mówi Henryk Święcicki jr., dyrektor zawodów. - Organizacja zawodów, w ramach których będą rozgrywane Mistrzostwa Polski Seniorów WKKW, a zawodnicy będą mogli po raz ostatni zawalczyć o zdobycie kwalifikacji do Mistrzostw Europy WKKW 2017, to wielka odpowiedzialność. Przygotowania organizacyjne i techniczne do zawodów, np. budowa trasy terenowej, już trwają.

   W tym roku trasę próby terenowej konkursów CIC3*, CCI3* i CIC2* przygotuje szwedzki budowniczy toru Lars Christensson, który w Baborówku stawia cross już trzeci rok. Cross dla konkursu CIC1* zaplanuje Bogusław Jarecki, ośmiokrotny Mistrz Polski Seniorów WKKW. Trasę terenową konkursów krajowych CNC L i CNC P zbuduje Paweł Warszawski, Mistrz Polski Seniorów WKKW z roku 2012 i jednocześnie reprezentant Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko.
   Organizatorzy jak co roku zadbają o rodzinną atmosferę na Festiwalu Jeździeckim Baborówko, a także o wygodę dla zawodników i koni. Na koniowozy będzie czekać specjalnie wydzielona strefa z dostępem do mediów, w bliskości do stajni oraz do strefy myjek, gdzie zawodnicy i luzacy będą mogli przygotować swoje konie.

Ramowy program Festiwalu Jeździeckiego Baborówko:
30 czerwca (piątek) - ujeżdżenie i skoki
1 lipca (sobota) - cross, pokazy i atrakcje
2 lipca (niedziela) - skoki, pokazy i atrakcje, ceremonie zwycięzców

Więcej informacji na: www.festiwal.baborowko.pl.

  Organizatorzy zapraszają serdecznie wszystkich miłośników jeździectwa i nie tylko do spędzenia ciepłego, letniego, pełnego wrażeń weekendu w Baborówku. Ich pragnieniem jest, aby impreza przybrała charakter „rodzinnego pikniku z końmi”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a przez cały czas trwania festiwalu czynne będą punkty gastronomiczne.

Ostatnio zmienianysobota, 01 lipiec 2017 22:00
Więcej w tej kategorii: « Dawnych wesel czar Blues Express 2017 »

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności