Spacer po Koninie i ciekawa prelekcja

Towarzystwo Przyjaciół Konina zaprasza na spacer historyczny w cyklu "U progu niepodległości".

   W piątek 10 listopada organizatorzy zapraszają zainteresowanych na ul. Szpitalną 43 obok wejścia na podwórze starego szpitala (obok ronda Kamińskiego/ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego). W trakcie wycieczki będzie można zobaczyć zabudowania dawnego monopolu spirytusowego. Idąc przez cmentarz z I wojny światowej grupa przejdzie do Centrum Informacji Miejskiej przy Bulwarze Nadwarciańskim. Tam Piotr Rybczyński, kierownik konińskiego oddziału Archiwum Państwowego w Koninie i prezes TPK, przedstawi dokumenty "Z dziejów konińskiego szpitala w latach 1916 - 1939". Podczas wykładu opowie również o faktach poprzedzających odzyskanie niepodległości i o dziejach konińskiej medycyny w okresie międzywojennym.
   Osoby, które nie chcą uczestniczyć w spacerze, mogą przybyć bezpośrednio na godz. 18:00 do CIM przy ul. Urbanowskiej 12 na ciekawy wykład ilustrowany dokumentami i zdjęciami.

Ostatnio zmienianysobota, 04 listopad 2017 19:31

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności