Piknik Pszczelarski „VII Miodowe Lato w Skansenie”

23 sierpnia 2015 r., od godz. 11.00 do 17.00 w Skansenie i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu - oddziale Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, odbędzie się Piknik „Miodowe Lato w Skansenie”. Impreza kulturalno-edukacyjna skierowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki życia pszczół i dowiedzieć się: jak wygląda praca w pasiece, jak powstaje miód i inne produkty pszczele. 

    W trakcie pikniku bartnik dokona wspinaczki na drzewo do barci po miód. Będą również pokazy pracy pszczelarzy przy podbieraniu miodu z ula, wirowaniu miodu i innych prac w pasiece. Dzięki organizatorom programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” będzie można także dowiedzieć się, jak indywidualnie pomagać zagrożonym wyginięciem pszczołom oraz wziąć udział w konkursach z drobnymi nagrodami - miłymi pamiątkami nawiązującymi do pszczelego święta.
   Widzowie zapoznani zostaną z leczniczymi, dietetycznymi i kulinarnymi właściwościami miodu i pozostałych produktów pszczelich, a wszystko to w ramach ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. W trakcie pikniku odbędzie się również kiermasz miodu i innych produktów pszczelich oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.
   Na kiermaszu ludowym towarzyszącym piknikowi twórcy ludowi i rzemieślnicy zaprezentują swoje niepowtarzalne wyroby, wykorzystujące motywy zaczerpnięte m.in. z życia pszczół i pasieki.
   Pokazom pszczelarskim i kiermaszom towarzyszyć będą na scenie występy zespołów artystycznych. Między innymi zaprezentuje się romski wirtuoza skrzypiec Miklosz Deka Czurej.
   Najmłodszych widzów zainteresuje na pewno spektakl teatralny „Mój przyjaciel pies”. Po raz kolejny Panie ubiegać się będą o tytuł „Królowej Miodowego Lata”. Imprezę poprowadzi sympatyczna Para Pszczółek. 
   Partnerem w realizacji pikniku jest Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Poznaniu. Impreza jest realizowana dzięki dotacji Miasta i Gminy Swarzędz.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:46

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności