Musica Graciana w Ostrowie Wielkopolskim

Musica Graciana występowała już w Poznaniu, Zielonej Górze i Toruniu. Teraz czas na Ostrów Wielkopolski.

   Pubblicato in Venezia zespołu Musica Graciana to wybór muzyki dawnej, niezwykle rzadko słyszanej na żywo - wybór utworów wydanych w XVII-wiecznej Wenecji, wykonanych na instrumentach z tej epoki. Program tworzą kompozycje najwybitniejszych twórców wczesnego baroku, między innymi: Giovanni Picchi, Salomone Rossi, Marcin Mielczewski, Antonio Bertali, oraz innych.
   Wenecja w XVII wieku była jednym z najważniejszych ośrodków muzycznych na mapie całej Europy. Do miasta położonego na wyspach Morza Adriatyckiego, przybywali najlepsi muzycy. Dziś, po ponad trzystu latach, zespół Musica Graciana dokonuje wyborów i wykonuje muzykę z jednego z najznamienitszych ośrodków sztuki muzycznej na świecie - muzykę, będącą niezwykłym przedsionkiem baroku, wspaniałą syntezą sztuki renesansowej polifonii z szalonymi, włoskimi afektami.
   Artyści wykonujący program tworzą atmosferę, która nie kojarzy się z tradycyjnie rozumianymi produkcjami branży muzyki poważnej. Program udowadnia, że muzyka grana w XVII-wiecznej Wenecji nie jest już dzisiaj tylko interaktywnym eksponatem muzealnym, a ponadczasowym dźwiękowym pomnikiem artystycznie uchwyconych emocji. Pubblicato in Venezia to przyjemność, walka, szał, pasja, rozpacz, ekstaza, powaga, spokój, radość.
   Zespół Musica Graciana zadebiutował w styczniu 2018 roku programem ‘Pubblicato in Venezia’. Ensemble powołany do życia przez lidera Maksymiliana Święcha tworzą absolwenci uczelni muzycznych Kolonii, Londynu, Poznania i Wrocławia. Grupa specjalizuje się w historycznym wykonawstwie włoskiej i polskiej muzyki dawnej. Głównym jej celem jest propagowanie niszowej muzyki, zaś cechą najbardziej charakterystyczną - olbrzymiej wielkości grupa continuo.

   Skład zespołu:
Marta Michalak, Katarzyna Kmieciak - skrzypce
Radosław Dembiński - viola da gamba
Marcin Bajon - violone
Kamil Lis - pozytyw szkatulny
Maksymilian Święch - klawesyn, lider

 Koncert odbędzie się 24 czerwca o godz. 18.00 w Forum Synagoga, ul. Raszkowska 21. Bilety (ulgowe dla studentów i emerytów w cenie 15 zł oraz normalne w cenie 30 zł) będą dostępne w kasie Ostrowskiego Centrum Kultury oraz na stronie bilety24.pl.

Ostatnio zmienianywtorek, 15 maj 2018 21:32

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności