Ekologiczne warsztaty muzealne dla dzieci i seniorów w Uzarzewie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie odbędą się cykliczne warsztaty ekologiczne. Dla uczniów klas I-IV Muzeum przygotowało warsztaty "Uczymy się segregować śmieci", a dla seniorów warsztaty pod hasłem "Ziemia nasz wspólny dom". Spotkania będą odbywać się od 24 kwietnia do 30 maja 2019 roku.

    Warsztaty "Uczymy się segregować śmieci dla uczniów klas I-IV
Każdego roku na całym świecie produkuje się miliardy ton śmieci, które ostatecznie lądują na wysypiskach bądź zostają przetworzone w zakładach recyklingowych. W większości krajów rozwiniętych istnieją pewne wzorce segregacji śmieci, które się sprawdziły. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Niestety nie jest najlepiej. Więcej niż 70 procent odpadów komunalnych w Polsce składowanych jest na wysypiskach, dla porównania - w Szwecji jest to tylko 1 procent. Tymczasem już w 2020 roku, zgodnie z wymogami Unii, poziom recyklingu odpadów komunalnych powinien sięgnąć w Polsce 50 procent. Dlatego też powinniśmy postawić na edukację ekologiczną od najmłodszych lat.
Głównym celem warsztatów w Uzarzewie będzie nauka segregacji odpadów oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności za stan środowiska, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości na piękno przyrody. Na warsztatach uczniowie poznają kolory i przeznaczenie poszczególnych pojemników na odpady, nauczą się prawidłowo segregować podstawowe rodzaje śmieci oraz dowiedzą, jak można ponownie wykorzystać wybrane odpady powstające w gospodarstwie domowym.
Intencją organizatorów jest zachęcenie uczniów do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska, czy to poprzez sortowanie śmieci, czy przez zaangażowanie w Ogólnopolską Akcję Sprzątania Świata. 
Koszt warsztatów to 6 zł od osoby i 50 zł od grupy (grupa do 25 osób). Możliwe jest przyjęcie dwóch grup jednocześnie. W cenę wliczone są warsztaty oraz możliwość zwiedzania uzarzewskiego pałacu, parku, pawilonu środowisk oraz pawilonu egzotyki. Opcją dodatkową jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem, wiąże się to z dodatkowym kosztem 70 zł od grupy.

    Warsztaty "Ziemia nasz wspólny dom" dla seniorów 60+
Na świecie już od 1970 roku, z inicjatywy Boliwii, w dniu 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. W Polsce od roku 1990. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie odpowiedzialności za nasz wspólny dom, planetę Ziemię. 
Dzień 22 kwietnia jest okazją do rozmowy o ekologii i do zastanowienia się nad tym, ile zawdzięczamy naszej planecie. Na co dzień nie myślimy o tym, że bez lasów i roślin nie będziemy mieć tlenu, którym oddychamy. Bez gleby nie będzie roślin, którymi się zajadamy. Bez deszczu, rzek, wody nie będzie życia.
Na warsztatach prowadzone będą rozważania nad współczesną świadomością ekologiczną społeczeństwa, wpływem przemysłu na środowisko naturalne oraz zależnościami między tymi sferami. Podczas warsztatów seniorzy poznają zagadnienia dotyczące zanieczyszczeń planety, poszerzą swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego i jego ochrony, dowiedzą się, jak można pomóc naszej planecie w najbliższym otoczeniu dzięki indywidualnym działaniom.
Koszt warsztatów 6 zł od osoby i 50 zł od grupy (grupa do 25 osób). Możliwe jest przyjęcie dwóch grup jednocześnie. W cenę wliczone są warsztaty oraz możliwość zwiedzania pałacu, parku, pawilonu środowisk oraz pawilonu egzotyki. Opcją dodatkową jest możliwość zwiedzania z przewodnikiem, wiąże się to z dodatkowym kosztem 70 zł od grupy.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2019 20:38

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności