Herbarz i tajemnice Pojezierza

Z inicjatywy Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie powstała książka pt. „Herbarz Pojezierza. Rody ziemiańskie i ich siedziby na ziemi Międzychodzko-Sierakowskiej”.

   „Herbarz Pojezierza” jest przewodnikiem opisującym dwory i pałace z terenu powiatu międzychodzkiego oraz życie mieszkających w nich rodzin szlacheckich i ziemiańskich.
   Album podzielono na dwie części: w pierwszej przedstawiono opisy dworów oraz założeń folwarcznych wraz z wykazami właścicieli. Część druga natomiast zawiera herby oraz opisy rodów szlacheckich i ziemiańskich w układzie alfabetycznym. Całość książki okraszono bogato ciekawym - archiwalnym i współczesnym - materiałem ikonograficznym. 
   Autorami publikacji są Hanna i Tadeusz Andrzejewscy, Robert Jędrzejczak oraz Artur Paczesny. Szatę graficzną opracował Zbigniew Jakubowski.
  Wydanie książki możliwe było m.in. dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Międzychodzie.
   To interesująca publikacja, która z pewnością zainteresuje nie tylko miłośników regionu. Pozycję można zakupić w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie.

Ostatnio zmienianywtorek, 03 marzec 2015 18:07

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności