Festiwal Jeździecki w Baborówku

Piękne konie, wielkie emocje i dobra zabawa - to wszystko już niebawem w Baborówku. W dniach od 17 do 19 lipca 2015 r. na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Jeździeckiego Baborówko.

   W ramach Międzynarodowych Zawodów w WKKW zawodnicy rywalizować będą w konkursie CIC1*J, który wyłoni Mistrza Polski Juniorów oraz w konkursach CIC1*, CIC2* i CIC3*. To właśnie konkurs na poziomie CIC3* będzie rozgrywany po raz pierwszy w historii tej imprezy Ponadto odbędą się konkursy krajowe klasy CNC L i CNC P oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW. Zawodnicy walczyć będą również o punkty do rankingu Pucharu Polski WKKW, którego V Eliminacja odbędzie się właśnie w Baborówku.
   Oprócz rywalizacji sportowej publiczność będzie mogła podziwiać liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.
   Wszyscy odwiedzający festiwal będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.

   W programie wiele pokazów i atrakcji:
· Wyścigi zaprzęgów
· Pokazy psów
· Występy folklorystyczne
· Stoiska gastronomiczne
· Produkty regionalne i rękodzielnictwo

   Strefa dla Dzieci:
· Zajęcia sportowe i zręcznościowe - Centrum Sportu Szamotuły
· Program edukacyjny przygotowany przez Policję oraz Nadleśnictwo Pniewy
· Zajęcia plastyczne i artystyczne - Szamotulski Ośrodek Kultury
· Miasteczko dmuchanych zabaw dla dzieci
· Przejażdżki konne

Poprzez połączenie rywalizacji sportowej oraz bogatego programu dodatkowego, impreza przybrała charakter rodzinnego pikniku z końmi. To doskonała okazja do aktywnego spędzenie letniego weekendu w Baborówku.

Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny.

Ostatnio zmienianyniedziela, 05 lipiec 2015 13:02

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności