XIII Jarmark Bożonarodzeniowy

Gwiazdkowa impreza w Szreniawie to kolejna okazja, aby poznać świąteczne tradycje i kupić podarunki dla najbliższych.

    W niedzielę 18 grudnia 2016 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się XIII Jarmark Bożonarodzeniowy. Cyklicznie impreza ma charakter handlowo-rekreacyjny. Nawiązuje ona do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.
   Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Oprócz tego, szczególnie młodsi, goście muzeum będą mogli uczestniczyć w warsztatach i zajęciach poświęconych malowaniu bombek, pieczeniu pierników, odlewaniu świeczek z pszczelego wosku czy wykonywaniu ozdób choinkowych. Jak co roku dzieci obejrzą efektowne przedstawienie Bożonarodzeniowe dla dzieci. Starsi zaś wsłuchają się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki.
   Bez wątpienia pobyt w Muzeum malowniczo i radośnie przybliży wszystkich do magicznego nastroju zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

   W programie m.in.:
- O godzinie 11.15 oraz 14.45 przedstawienie Bożonarodzeniowe dla dzieci pt.: Świąteczna wizyta bałwanka grupy „Dobry Teatr” (Pawilon 23 - stodoła nr 4)
- O godzinie 12.15  Hej kolęda, kolęda... w wykonaniu solistów, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler (Pawilon 23 - stodoła nr 4)
- O godzinie 13.30 Kolędowo... jazzowo... w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena (Sala konferencyjna w pałacu )

   Muzealne stanowiska interaktywne umożliwiające indywidualną aranżację ozdób świątecznych na stół i choinkę oraz własnoręczny wypiek łakoci. Żywa szopka Bożonarodzeniowa ze zwierzętami i rzeźbami naturalnej wielkości. Warsztaty dla dzieci odbywają się w pawilonie 22 i Pałacu. Większość stanowisk handlowych usytuowana będzie w pawilonie 8 oraz 14.

Ostatnio zmienianyczwartek, 08 grudzień 2016 22:19

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności