Z mapą i różdżką


O wyjątkowych miejscach w okolicach Swarzędza, Kostrzyna i Pobiedzisk, promieniowaniu oraz radiestezji
- wyniki badań redakcji "Obserwatora Regionalnego" - "Obserwator Regionalny" nr 11 / 1997.

   Radiestezja jest jedną z tych dziedzin, które towarzyszą człowiekowi już od niepamiętnych czasów. Mało też jest ludzi, którzy dziś nie uznawaliby za normalne poszukiwania wody za pomocą różdżki czy wahadełka. Osoby, które mają inne zdanie, mogą jedynie wyjść na głupców, gdyż z pomocy różdżkarzy korzystają na całym świecie poważne instytucje. Różdżkarstwo kojarzy nam się z poszukiwaniem wody i walką ze szkodliwym promieniowaniem żył wodnych. Jedną z dziedzin różdżkarstwa jest teleradiestezja czyli wykrywanie różnych miejsc, osób czy zjawisk np. promieniowania - na odległość. Częste są spektakularne sukcesy radiestetów, będące wynikiem ich poszukiwań wyłącznie... na mapie.
   Postanowiliśmy sprawdzić, jak pod względem promieniowania przedstawia się nasz region. Z pomocą przyszedł nam jeden ze słynnych poznańskich radiestetów. Tak właśnie powstała mapa, którą prezentujemy na stronie 10. Radiesteta zgodził się wskazać różne miejsca na mapie pod warunkiem, że zaznaczymy, iż dane te mogą być niedokładne. Aby powstał wiarygodny obraz radiestezyjny terenu, potrzeba trzech niezależnie działających radiestetów. Ich wyniki badań porównuje się i dopiero wtedy może powstać precyzyjna mapa.
   Na naszym planie zaznaczono dwa rodzaje miejsc. Pierwsze z nich (zaznaczone kreskowanym polem) to obszary o pozytywnym oddziaływaniu na człowieka. Są to miejsca wskazane do wypoczynku, przebywanie tam daje dobre w efekcie samopoczucie. Zaznaczono tu dwa obszary leśne w naszym regionie. Nie jest tajemnicą, że las działa zdrowotnie na człowieka. Zależy to też od rodzaju rosnących tam drzew.
   Rejony zakreślone kołami to miejsca o szczególnie silnym oddziaływaniu. Przebywanie tam działa korzystnie zdrowotnie. Na mapie można zauważyć, że kilka takich kół tworzy pasmo od Łubowa na wschodzie po rejony na północ od Kostrzyna. Zdaniem specjalisty rejony te mają ten sam typ promieniowania związany z oddziaływaniem surowców mineralnych, a być może... ropy naftowej. Co ciekawsze miejsca sprawdzaliśmy potem z radiestetą w terenie.
   Czytelników pewnie nurtuje fakt, że na mapie nie ma zaznaczonych miejsc oddziałujących negatywnie na organizm. Nie znaczy to, że takie nie istnieją. Nie czujemy się jednak upoważnieni do ich wskazywania.

   KAMIEŃ-IZOLATOR
Przy drodze z Kiszkowa do Kłecka, niedaleko Charbowa w przydrożnym rowie leży ogromny kamień. Był on zresztą kiedyś tematem zagadki w naszym czasopiśmie. Jego nazwa: Kamień Matki Boskiej ma pochodzić od tego, że widać na głazie odcisk stopy Matki Bożej. Obejrzeliśmy dokładnie kamień, jednak nic na nim nie przypomina śladu stopy. Jedno jest widoczne, ktoś bezmyślnie zasmarował kamień farbą. Po badaniu radiestezyjnym okazało się, że kamień ma właściwości odprowadzające niekorzystne promieniowanie. Można więc go uznać za swoisty odgromnik. 

   RYBNO - WYPOCZYNEK NA ... CMENTARZU
Postanowiliśmy sprawdzić skąd pochodzi pozytywne promieniowanie rozchodzące się na cały obszar Rybna. Różdżka jednoznacznie skierowała nas na wzgórze przy osiedlu bloków. Jakież było nasz zdziwienie, gdy w tym miejscu odnaleźliśmy ślady po starym, ewangelickim cmentarzu. Jedna z hipotez mówi, że rodziny osób tu pogrzebanych modlą się za dusze zmarłych i myślą o nich z miłością - stąd pozytywna aura tego miejsca. Druga teoria głosi, że po prostu cmentarz umieszczono w miejscu, które "na nosa" wybrali mieszkańcy podświadomie szukając korzystnego usytuowania. Miejsca tego więc nie należy się obawiać. Tam nie straszy. Wręcz przeciwnie, jest ono korzystne zdrowotnie. Podobnie oddziaływać ma kaplica grobowa w centrum Rybna. Wiąże się to z tzw. promieniowaniem kształtu, jakie wysyła zwieńczona kopułą kaplica.

   KAMIONEK - UZDRAWIAJĄCE POWIETRZE 
Pojechaliśmy w lasy usytuowane pomiędzy jez. Lednickim i Dziećmiarkami. Na mapie pokazywały one bardzo pozytywne promieniowanie. Rzeczywiście, cały kompleks leśny może mieć wręcz uzdrowiskowe właściwości. Jest to efektem jonizacji ujemnej powietrza i emanacji pochodzącej z ziemi. Rejon ten powinien być poddany szczególnej ochronie. Takie miejsca łatwo tracą swe właściwości na skutek dewastacji. Na szczęście las ten należy do Lednickiego Parku Krajobrazowego.

   UZDRAWIAJĄCY KAMIEŃ W BEDNARACH
Głaz narzutowy przy brukowej drodze w wiosce Bednary intrygował nas od dawna. Zatrzymaliśmy się przy nim mając okazję zbadania go przez fachowca. Spróbował on wyjaśnić, jaki związek ma ów głaz z faktem zaznaczenia rejonu Krześlic i Bednar jako "dobrych" miejsc. Jak się okazało, ma on silne właściwości energetyczne mogące korzystnie wpływać na zdrowie.

   NASTĘPNA WYPRAWA JUŻ NIEDŁUGO
Nie jest to koniec naszych eskapad ze specjalistami. Już niedługo podejmiemy próby odpowiedzi na pytania, jakie właściwości mają zaznaczone na mapie miejsca położone na południu naszego regionu. Mamy również oferty pomocy od różnych specjalistów, którzy podejmą się odnalezienia za pomocą radiestezji zagubionych przedmiotów lub nawet osób. Czytelników zachęcamy do współpracy!

                                                                                                                                          Fot. Lidia Woźniak

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 luty 2017 21:17

1 Komentarz

  • Dariusz

    Dariusz

    Link do komentarza środa, 22 marzec 2017 22:44

    Dziękuję za pasjonującą lekturę. Czekam na ciąg dalszy. Autorowi przekazuję słowa szacunku.

    Raportuj

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności