Blues Express 2017

Jubileuszowy - XXV Blues Express zagra już 7-8 lipca 2017 r. To jeden z większych festiwali bluesowych w Polsce, który gromadzi rokrocznie kilkutysięczną widownię.

   Blues Express to jedyny w swoim rodzaju festiwal łączący bluesa z koleją. Istotą całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który promuje muzykę bluesową i tradycje związane ważnym kiedyś szlakiem kolejowym.
   Zawsze w przeddzień przejazdu pociągu ma miejsce trzygodzinny koncert bluesowy w Pile. Następnego dnia na dworcu w Poznaniu, w samo południe, rozpoczyna się główny dzień Festiwalu. Skład wagonów Blues Expressu obowiązkowo ciągnie parowóz. Bluesa, można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu, ale również na siedmiu kolejnych stacjach: w Poznaniu, Rogoźnie Wlkp., Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. Na każdej z wymienionych stacji gra inna kapela bluesowa, a widownię tworzą pasażerowie Blues Expressu, pasażerowie innych pociągów, a także mieszkańcy danej miejscowości, którzy tłumnie przychodzą zobaczyć "grający" pociąg.
   Pociąg kończy bieg w Zakrzewie, ale to jeszcze nie koniec festiwalu. Po wybrzmieniu ostatnich dźwięków kapeli bluesowej, grającej na dworcu w Zakrzewie pasażerowie pociągu przenoszą się nad Jezioro Proboszczowskie, gdzie w zaimprowizowanym, leśnym amfiteatrze rozpoczyna się koncert finałowy. W koncercie bierze udział czołówka polskiej sceny bluesowej oraz goście z różnych zakątków świata.
   Publiczność Festiwalu to nie tylko fani bluesa z Polski i zagranicy ale również społeczność lokalna, mieszkańcy regionu, turyści i wczasowicze. Nie brakuje miłośników starych parowozów i kolejnictwa.
   Po zakończonym koncercie finałowym w Zakrzewie bluesowa ciuchcia wyrusza w podróż powrotną do Poznania. Niewielka wieś Zakrzewo, położona na Krajnie wśród lasów i jezior na północy Wielkopolski, przy linii kolejowej Piła-Chojnice, czeka cały rok na swój następny Blues Express…

   Więcej informacji: www.bluesexpress.pl

Ostatnio zmienianywtorek, 04 lipiec 2017 23:37

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności