Jarmark Chmielo-Wikliniarski w Nowym Tomyślu

Od 19 do 20 sierpnia 2017 r., na terenie Parku Miejskiego ZOO w Nowym Tomyślu, odbędzie się Jarmark Chmielo-Wikliniarski. To wyjątkowa impreza, która od lat wpisuje się w letni kalendarz największych wydarzeń plenerowych tego typu w Polsce.

   Chmiel w rejonie Nowego Tomyśla uprawia się od połowy XVII wieku. Okolica słynie też z plantacji wikliny i rzemiosła plecionkarskiego. Nic dziwnego, że organizuje się tu Jarmark Chmielo-Wikliniarski. Rozpoczyna się on barwnym korowodem dzieci i młodzieży, orkiestry dętej, zaproszonych gości oraz mieszkańców, który przemierza ulice Nowego Tomyśla i przechodzi do Parku Miejskiego im. Feliksa Szołdrskiego. Zwyczajem stało się, że niedziela jarmarkowa to święto rolników - czas Dożynek Gminnych.
   Jarmarkom Chmielo-Wikliniarskim towarzyszył również trzykrotnie Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa, w którym uczestniczyli plecionkarze, m.in. z takich odległych państw jak Stany Zjednoczone, Burkina Faso czy Senegal.

Ostatnio zmienianysobota, 12 sierpień 2017 22:43

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności