Jarmark Wielkanocny w Szreniawie

Już po raz siedemnasty Muzeum Narodowe Rolnctwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na Jarmark Wielkanocny. Impreza ma charakter handlowy i rekreacyjny. Na zwiedzających, jak co roku, czekać będzie wiele atrakcji, które pozwolą miło i efektywnie spędzić czas. 

    Celem organizatorów jest, aby Jarmark nawiązywał do tradycji podobnych wydarzeń, które odbywały się dawniej przed ważnymi świętami dorocznymi. Oprócz oryginalnych zakupów, muzealni goście (szczególnie ci młodsi) będą mogli uczestniczyć w warsztatach o tematyce wielkanocnej, poznać zwyczaje i obrzędy ludowe związane ze zbliżającymi się świętami i wiosną oraz obejrzeć ciekawy program artystyczny.
    W programie przewidziano m.in. stoiska interaktywne dla dzieci, na których będą zdobić mazurki, robić palemki wielkanocne, zdobić pisanki i kartki świąteczne, a także wziąć udział w grze edukacyjnej "Krzyżówka z jajem". Dla dzieci adresowane będzie również przedstawienie teatralne w wykonaniu grupy "Dobry Teatr". 
   Ponadto na zwiedzających czekać będą występy Zespołu Pieśni i Tańca „Wielkopolanie”, Zespołu Tańca Ludowego „Szreniawa” oraz kapeli "Wojtek Szopka Band". Odbędzie się również koncert pt. "W krainie operetki i nie tylko".
  Jarmarkowi towarzyszyć będą: żywa prelekcja dotycząca zwyczajów wiosennych na dawnej wsi, wystawa maszyn rolniczych - eksponatów muzealnych, zabawy i konkursy dla publiczności oraz liczne stanowiska gastronomiczne.
   Jarmark odbędzie się na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, 24 i 25 marca 2018 r., w godzinach od 11.00 do 17.00. W drugim dniu trwania Jarmarku, tj. w niedzielę 25 marca Koleje Wielkopolskie (partner Muzeum) uruchomią dodatkowe połączenia na trasie Poznań - Szreniawa - Poznań w promocyjnej cenie 5 zł w obie strony (oferta dotyczy wyłącznie pociągów dodatkowych poza połączeniami rejsowymi). Bilety do nabycia w kasach dworcowych lub u konduktora w dniu imprezy. 
   W imieniu organizatorów seredecznie zachęcamy do odwiedzenia Jarmarku Wielkanocnego w Szreniawie. Jednym z patronów tego wydarzenia jest portal www.wielkopolska-country.pl.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 marzec 2018 22:32

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się