Niedziela w szreniawskim muzeum

Już po raz szesnasty Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie organizuje cykliczną imprezę edukacyjno-rekreacyjną, zorganizowaną we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Krajową Radą Spółdzielczą, "Niedziela w muzeum". Impreza odbędzie się 15 lipca 2018 r.

   Od początku impreza odbywa się pod hasłem " Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą", co jasno określa główne cele i założenia tego dorocznego wydarzenia. Muzeum staje się w tym dniu propagatorem idei bezpieczeństwa: od zachowania odpowiednich zasad przy pracach rolniczych do reguł obowiązujących w ruchu drogowym, w miejscach pracy i wypoczynku.
   W sposób szczególny impreza adresowana jest do dzieci i młodzieży. Świadczą o tym liczne stanowiska i pogadanki, odbywające się podczas imprezy, dotyczące wypoczynku nad wodą czy zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. W tym dniu organizatorzy uczą i udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej, a Państwowa Inspekcja Pracy na specjalnie przygotowanym stanowisku udziela wszystkim zainteresowanym porad w zakresie BHP.
   Na imprezę składają się prezentacje pracy wielkopolskiej policji, Muzeum i jego dorobku, a także różnorodnych wielkopolskich spółdzielni. Bezpieczeństwo nie dotyczy tylko ludzi, ale w przypadku Muzeum także jego zbiorów. W roku 2018, podobnie jak w roku poprzednim, pokazana będzie dbałość o zachowanie zabytków dla przyszłych pokoleń. W określonych godzinach zademonstrowane będą na terenie folwarcznym muzealne osiągnięcia w zakresie przywracania sprawności technicznej zabytkowym pojazdom i silnikom wykorzystywanym w rolnictwie.
   Do tradycji imprezy należy już kwesta na rzecz PCK oraz akcja zbiórki krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. W czasie imprezy po raz kolejny zostaną przeprowadzone, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających, pokazy psów i koni służących w wielkopolskiej policji. Tradycyjnie zostanie także uruchomiony labirynt kukurydziany.
   Hasło imprezy "Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą" zostanie przedstawione wieloaspektowo w odniesieniu do: ludzi, zwierząt oraz dziedzictwa kulturowego. Na imprezie nie zabraknie również typowo rekreacyjnych punktów w postaci wyznaczonych miejsc piknikowych, stoisk gastronomicznych oraz handlowych. Niezmiennie, jak co roku, na zwiedzających czekać będą liczne stanowiska i pokazy muzealne oraz atrakcje przygotowane przez współorganizatorów.
   Także w dniu 15 lipca, podczas imprezy, zostanie udostępniona publiczności nowa wystawa czasowa pt.: Udział kobiet w Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919, którą będzie można zwiedzać do 11 listopada 2018 r.

Partnerami projektu są: Koleje Wielkopolskie, Telewizja STK. Patronat medialny nad imprezą objęli: Głos Wielkopolski, Radio Emaus, Nasz Głos Poznański, Radio Poznań, portal wielkopolska-country.pl.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 09 lipiec 2018 17:50

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się