Wielkopolska Press Photo 2019

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do konkursu można zgłaszać zdjęcia wykonane w IV kw. 2018 r oraz w całym 2019 r. w pięciu kategoriach tematycznych: Wydarzenia, Człowiek i jego pasje, Życie codzienne, Sport, Przyroda i ekologia do 30 października 2019 r.

   Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Jurorami konkursu są najwięksi polscy i zagraniczni fotoreporterzy, tacy jak: W. Krassowski, Ł. Trzciński, M. Forecki, A. Zygmuntowicz, Ch. Niedenthal, Mindaugas Kavaliauskas, Sergey Maksimishin czy Wojciech Grzędziński.
   Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale i nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości.
   W konkursie przyznawana jest główna nagroda Grand Prix - 2 000. zł. za fotografię lub zestaw zdjęć o najwyższej wartości informacyjnej, merytorycznej i technicznej, nie pozbawionej oryginalnej wizji autora, a wykonanej przy zachowaniu etycznych kanonów zawodu fotoreportera. Zdjęcie do głównej nagrody Grand Prix zostanie wybrane spośród wszystkich prac nadesłanych na konkurs.

REGULAMIN KONKURSU

Ostatnio zmienianyniedziela, 19 maj 2019 21:17

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności