Noc Kościołów Drewnianych na bis

Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, Gmina Swarzędz i Gmina Czerwonak zapraszają 6 września na kolejną w tym roku edycję Nocy Kościołów Drewnianych.

   Tym razem na bis w ramach obchodów 200-letniej rocznicy urodzin wybitnego Wielkopolanina Augusta Cieszkowskiego odbędą się dwa koncerty w drewnianych kościołach pw. Św. Józefa w Kicinie oraz Św. Mikołaja w Wierzenicy.
   W Kicinie o godz.18.00 wystąpi zespół Gospel Joy, który olśniewa profesjonalnym brzmieniem, wielką pasją, niespotykaną radością i energią. Jako jedyny polski chór gospel występował w USA, a także na prestiżowym Festiwalu Gospel w Amsterdamie. Gospel Joy jest laureatem I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Chórów Gospel w Osieku. W 2013 roku został półfinalistą ogólnopolskiego konkursu „Mam Talent” w TVN.
   W Wierzenicy o godz. 20.00 wystąpi zespół Trebunie-Tutki, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa. Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.
   W trakcie wieczoru zaplanowano projekcje filmu o szlaku kościołów drewnianych oraz zwiedzanie świątyń z udziałem księdza lub regionalisty. W Wierzenicy zobaczyć będzie można wystawę o Auguście Cieszkowskim na 200-lecie urodzin.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 25 sierpień 2014 21:39

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności