Grüne Woche Berlin 2015

Grüne Woche organizowane w Niemczech to największe ns świecie targi poświęcone odżywianiu, rolnictwu i ogrodnictwu.

   Tegoroczne Grüne Woche odbyły się w dniach 16 - 25 stycznia. W Berlinie można było, m.in. znaleźć ciekawe produkty rolne, zapoznać się z nową ofertą firm ogrodniczych, spożywczych, zobaczyć oraz wysłuchać ciekawych tematów. Zwolennicy zdrowego stylu życia, relaksu na świeżym powietrzu i tradycyjnej żywności z pewnością znaleźli coś dla siebie na berlińskich targach.
   Na imprezie nie zabrakło akcentów wielkopolskich. Wystawcy z Wielkopolski chwalili się regionalnym dziedzictwem kulinarnym i godnie reprezentowali województwo. Jednym z nich było gospodarstwo agroturystyczne „Sycyn pod Lipą”. Jego właściciele serwowali uczestnikom targów słynny sycyński chleb oraz prezentowali sposób jego wyrobu. Ciasto sycyńskiego chleba wyrabiane jest na naturalnym zakwasie, a pieczywo żytnie nie zawiera drożdży. Potem piecze się go w tradycyjnym piecu chlebowym.
   Wielkopolskie stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi. Coraz więcej osób interesuje się lokalnymi produktami, zdrową i tradycyjną żywnością.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:50

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności