Dzień Wędkarza

Mało kto wie, że wędkarze mają swoje święto. Dzień Wędkarza przypada 19 marca.

   Dzień Wędkarza został ustanowiony 19 marca 2007 roku przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZW dla upamiętnienia powstania Polskiego Związku Wędkarskiego, które miało miejsce 19 marca 1950 roku.
   Święto to jest okazją do dyskusji na temat walki z kłusownictwem i przestępczością nad wodą. Ich skala jest bardzo duża, ale i determinacja Polskiego Związku Wędkarskiego w ich zwalczaniu równie wielka.
   Wędkarzy jest w Wielkopolsce sporo i zapaleńców z wędką bardzo często można spotkać nad naszymi jeziorami czy brzegami rzek niezależnie od pogody.

Wszystkim wielkopolskim Wędkarzom życzymy w dniu ich święta, aby pogoda zawsze dopisywała im podczas relaksu z wędką, no i oczywiście ... brania!

Początkujących i wytrawnych wędkarzy zapraszamy do przeczytania artykułu Daniela Sypniewskiego            "Na ryby...". Autor zdradza w nim swoje ulubione miejsca połowów.

Ostatnio zmienianyniedziela, 22 marzec 2015 21:40

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności