Sukces Wielkopolski na Targach AGROTRAVEL

Od 10 do 12 kwietnia 2015 roku w odbyły się w Kielcach VII Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL. To jedna z najważniejszych imprez integrujących branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy.

   W siódmej edycji targów krajem partnerskim był region Velika Gorica Republiki Chorwacji, a regionem partnerskim był Makroregion Polski Wschodniej - Green Velo. AGROTRAVEL jest wspaniałą okazją do promowania wypoczynku na wsi i zaprezentowania jej oferty, z której korzysta wiele regionów Polski i Europy. Zwiedzający mogą przekonać się o bogactwie i różnorodności wiejskich atrakcji. Sami wystawcy mają także sposobność do nawiązania cennych  kontaktów i rozpoczęcia ciekawej współpracy.
   Na tegorocznej edycji targów Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Stoisko promocyjne przygotowane przez Wielkopolskę miało powierzchnię 120 mkw. Do jego aranżacji wykorzystano elementy z drewna i wikliny.
Swoją ofertę przedstawiło 5 Lokalnych Grup Działania, wspartych przez wybrane gospodarstwa agroturystyczne, działające na ich obszarze oraz lokalnych artystów. 

  • Zwiedzający mieli więc okazję poznać działalność LGD "Puszcza Notecka" oraz ofertę „Olandii - Krainy Wypoczynku i Konferencji" - obiektu agroturystycznego położonego w miejscowości Prusim, nad jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Ten region reprezentował również artysta ludowy - rzeźbiarz Eugeniusz Tacik.

  • LGD "Dolinę Noteci" reprezentowało gospodarstwo agroturystyczne „Polna 6" z Szamocina.

  • Twarzami "LGD Solidarni w Partnerstwie" byli Maciej Pawlak, mistrz plecionkarstwa z Nowego Tomyśla oraz Łukasz Dzieciątkowski, garncarz z pracowni garncarskiej rodziny Dzieciątkowskich.

  • LGD "Krainę Trzech Rzek" wsparły dwa gospodarstwa agroturystyczne „Luliraj" z Maniewa oraz „Sycyn Pod Lipą" z Popówka.

  • LGD "Krainę Nocy i Dni" reprezentowało gospodarstwo agroturystyczne „Karczma Kaliska" wraz Izbą Historyczno-Regionalną.

   Wielkopolskie stoisko przygotowało dla zwiedzających wiele atrakcji: także pokazy i warsztaty wypiekania chleba, bułeczek i figurek chlebowych, wykonania breloczków gipsowych z odciskiem palca, malowania toreb ekologicznych, warsztaty wyplatania koszyków z wikliny, pokazy malowania jaj gorącym woskiem, robienia baranków z masła dla dzieci, pokazy garncarskie oraz filetowania wędzonego pstrąga.        Wielkopolanie zaprezentowali się również muzycznie - wystąpiły zespoły: Zespół z Kociny, Zespół Folklorystyczny Likowanie i Kapela Ludowa Liskowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Gorzyczanie wraz z Kapelą Furmany z Gorzyc Wielkich.
   Zwiedzający targi AGROTRAVEL mieli również możliwość podpatrywania na żywo pracy artysty rzeźbiarza. Eugeniusz Tacik z Binina wyrzeźbił podczas targów piękną rzeźbę, przedstawiającą orła. Ten pokaz wzbudził największe zainteresowanie i był "gwoździem programu" wielkopolskiej ekipy.
   Zarówno estetyka stoiska, jak i jego oferta zostały docenione przez jury. Nasza reprezentacja zajęła I miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko w kategorii stoiska wielkopowierzchniowego o powierzchni równej i większej 70 mkw. To kolejny sukces Wielkopolski na targach AGROTRAVEL. W ubiegłym roku cieszyliśmy się II, równie wysokim miejscem.
   Podczas wieczornej gali wicemarszałek Krzysztof Grabowski przekazał rzeźbę lecącego orła marszałkowi województwa świętokrzyskiego. To piękny gest i wspaniały prezent od zwycięskiej Wielkopolski. Cieszymy się bardzo z jej sukcesu i niezmiennie zachęcamy do wypoczynku na wielkopolskiej wsi.

Ostatnio zmienianypiątek, 17 kwiecień 2015 20:29

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności