”Wielkopolska Wieś Zaprasza” w Gołaszynie

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Rawiczu oraz Gmina Bojanowo zapraszają na imprezę „Wielkopolska wieś zaprasza”, która odbędzie się 21 września 2013 roku w godz. 10:00 do 17:00 w Centrum Wystawowo-Edukacyjnym w Gołaszynie.

   W programie przewidziano m.in.: prezentację walorów agroturystycznych Wielkopolski, działalności kół gospodyń wiejskich, pokazy kulinarne, florystyczne i kosmetyczne.
   W imprezie wezmą udział koła gospodyń z powiatów: rawickiego, leszczyńskiego, gostyńskiego i kościańskiego oraz stowarzyszenia agroturystyczne. Swoje stoiska będą miały też firmy sprzedające kwiaty, drzewka oraz elementy dekoracyjne do ogrodu. Nie zabraknie tu gospodarstw oferujących miody, świece i inne produkty naturalne oraz mleczarni i zakładów mięsnych.
   Targom towarzyszyć będą wykłady na temat ptaków występujących w Wielkopolsce, rzadko uprawianych warzyw i działalności agroturystycznej.
   Dodatkową atrakcją będą  liczne konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, wspólne gotowanie i degustacja zupy z kotła. O dobrą atmosferę zadbają zespoły folklorystyczne: „Gołaszyniacy” z Gołaszyna, „Słowianie” z Pakosławia, „Złote Kłosy” z Bonikowa oraz „Marynia” ze Święciechowy. Na zakończenie imprezy organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na zabawę taneczną.

Ostatnio zmienianywtorek, 21 październik 2014 20:16

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności