75 lat fotografii Elizeusza Cieślika

13 września 2017 r w galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Elizeusza Cieślika.

    Elizeusz Cieślik urodził się w 1931 r. w Kaliszu. Zaczął fotografować w 1942 r. malutkim aparacikiem o formacie kadru 3x4 cm. W 1964 przeprowadził się do Poznania i podjął pracę w zarządzie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przez całe swoje życie nie rozstawał się z aparatem fotograficznym. W 1976 r. związał się z Poznańskim Towarzystwem Fotograficznym, gdzie pełnił funkcję członka zarządu, oraz kierownika sekcji przyrodniczej. Od 1.01.1996 r. jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody. W 2002 r. został członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP - Stowarzyszenie Twórców, uzyskując tytuł Artysty Fotografa. W 2007 r. wspólnie z paru innymi osobami założył prężną grupę fotograficzną „Sześciokąt”. Jest autorem albumu fotograficznego pt. Rogaliński Park Krajobrazowy  i twórcą diaporamy Rogaliński Park Krajobrazowy.
   Elizeusz Cieślik wciąż jest aktywnym twórcą i animatorem fotografii. Zafascynowany urokami, jakie dostrzega każdego dnia w świecie przyrody, od lat propaguje na licznych wystawach fotograficznych Rogaliński Park Krajobrazowy, pokazując wiekowe dęby. Swoim umiłowaniem przyrody i fotografii  zaraża wszystkich, z którymi ma kontakt. Razem z synem Pawłem opracował i realizuje autorski program edukacji fotograficznej dzieci i młodzieży. W latach 2010 - 2014 prowadził  jedyną w Polsce SZKOLNĄ GALERIĘ FOTOGRAFII FOTOOKO w Pigłowicach k/Środy Wielkopolskiej. Od 2014 r. organizuje zajęcia fotograficzne w szkołach gminy Kórnik. W Kórnickim Ośrodku Kultury regularnie prezentuje prace swoich podopiecznych, a wernisaże każdorazowo przyciągają liczne rzesze młodych miłośników fotografii i ich rodziców.
   Dziś mija 75 lat uprawiania fotograficznej pasji pana Elizeusza. Wystawa w WBPiCAK w Poznaniu we wrześniu 2017 r. ma charakter retrospektywny. Pokazane są najlepsze prace artysty, jakie na przestrzeni 75 lat wykonał i prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Wystawa potrwa do 30 września 2017 r.

Ostatnio zmienianyśroda, 20 wrzesień 2017 22:13

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się