Ogólnopolski konkurs fotografii mobilnej „Zobacz więcej przez telefon”

Ogólnopolski konkurs fotografii mobilnej pt. „Zobacz więcej przez telefon” to największy konkurs fotografii mobilnej w Polsce, który organizuje gmina Czerwonak. Konkurs adresowany jest tylko do miłośników fotografii mobilnej, więc zgłaszane zdjęcia muszą być wykonane (i edytowane) za pomocą telefonu komórkowego, smartfonu lub tabletu.

Startować można aż w siedmiu kategoriach:
- Krajobraz
- Natura
- Architektura, miasto
- Ludzie/Portrety
- Makrofotografia
- Abstrakcja
- Kategoria specjalna „Zobacz więcej” (dowolna interpretacja hasła)

Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu najwyżej 5 zdjęć. Zdjęcia można dowolnie obrabiać, edytować, tworzyć fotomontaże i kolaże, ale cały proces tworzenia ostatecznego wyglądu zdjęcia musi odbywać się na telefonie komórkowym (smartfonie, tablecie). Wykorzystanie innego aparatu fotograficznego, poza tym w telefonie komórkowym, oraz edycja zdjęcia na komputerze oznaczają natychmiastową dyskwalifikację fotografii.

Zdjęcia do konkursu można zgłaszać do 31 maja 2014 r. Za zgłoszenie fotografii rozumiane jest jej zamieszczenie w serwisie Instagram i odpowiednie otagowanie w zależności od kategorii, do której ma zostać zaliczona:

- Krajobraz – tag: #czerwonak_konkurs_krajobraz
- Natura – tag: #czerwonak_konkurs_natura
- Architektura, miasto – tag: #czerwonak_konkurs_architektura
- Ludzie/Portrety – tag: #czerwonak_konkurs_ludzie
- Makrofotografia – (uwaga, dwa tagi!): #czerwonak_konkurs_makro oraz tag: #olloclip
- Abstrakcja – tag: #czerwonak_konkurs_abstrakcja
- Kategoria specjalna „Zobacz więcej” – tag: #czerwonak_konkurs_zobacz

Nadesłane prace oceniane będą przez pięcioosobowe jury, złożone z przedstawicieli Wydziału Rozwoju i Promocji gminy Czerwonak, ośrodka kultury w Czerwonaku oraz członków grupy „Mobilni”, ze szczególnym uwzględnieniem jakości przesłanego zdjęcia, walorów estetycznych, adekwatności kategorii i spełnionych warunków, szczegółowo opisanych w załączonym regulaminie.

Ogłoszenie wyników nastąpi w drugiej połowie czerwca, a uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 czerwca 2014 r.
Warto wziąć udział w konkursie nie tylko z powodu atrakcyjnych nagród (iPad mini, zestawy olloclip, baterie Mophie, nagrody pieniężne), ale także ze względu na możliwość pokazania swojego zdjęcia na wystawie pokonkursowej, która zostanie zaprezentowana w Czerwonaku i Poznaniu.

Ważne daty:
Rozpoczęcie konkursu: 3.02
Zakończenie przyjmowania zgłoszeń: 31.05
Kontakt organizatorów z wyróżnionymi uczestnikami: 13–19.06
Ogłoszenie wyników: druga połowa czerwca 2014 r.
Wręczenie nagród: 28.06

Organizatorzy konkursu: Gmina Czerwonak i Grupa Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”
Sponsorami konkursu są firmy: Alstor, iCorner i Olloclip.
Patronat medialny objęły: Radio Merkury, Radio Emaus, epoznan.pl, telewizja WTK oraz portale fotograficzne Świat Obrazu i Fotoblogia.pl.
Patronat: wójta gminy Czerwonak.

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 wrzesień 2014 21:15

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności