Niedziela w Muzeum

16 lipca 2017 r. na terenie Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie odbędzie się piętnasta edycja imprezy o charakterze edukacyjno-rekreacyjnym: „Niedziela w Muzeum”.

   "Niedziela w Muzeum" tradycyjnie jest organizowana we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, a w szczególności z jej Wydziałem Prewencji. Od pięciu lat poszerzono zakres tematyczny wydarzenia o spółdzielczość z okazji obchodzonego w tym czasie Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości.
   Od początku impreza odbywa się pod hasłem: Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą, co określa główne jej cele i założenia. Tym samym muzeum wspiera i afirmuje ideę bezpieczeństwa, począwszy od zachowania odpowiednich reguł bezpieczeństwa przy pracach rolniczych, do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w miejscach pracy i wypoczynku.
   W sposób szczególny impreza adresowana jest do dzieci i młodzieży. Świadczą o tym liczne stanowiska i pogadanki, odbywające się podczas imprezy, dotyczące wypoczynku nad wodą czy zachowania ostrożności w kontaktach ze zwierzętami. Organizatorzy wyjaśnią i zademonstrują zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a Państwowa Inspekcja Pracy na specjalnie przygotowanym stanowisku, udzieli zainteresowanym porad w zakresie BHP.
  Na imprezę składają się prezentacje pracy wielkopolskiej policji, muzeum i jego dorobku, a także różnego rodzaju wielkopolskich spółdzielni. Bezpieczeństwo nie dotyczy tylko ludzi, ale w przypadku muzeum także jego zbiorów. Będzie możliwość zapoznania się ze staraniami muzeum o zachowanie zabytków dla przyszłych pokoleń. Na terenie folwarcznym pokazane będą osiągnięcia gospodarza imprezy w zakresie przywracania sprawności technicznej zabytkowym pojazdom i silnikom wykorzystywanym w rolnictwie.
   W tradycję imprezy wpisuje się kwesta na rzecz PCK oraz akcja zbiórki krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. W czasie festynu po raz kolejny zostaną przeprowadzone pokazy sprawności psów i koni służących w wielkopolskiej policji, które cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Ponownie zostanie także uruchomiony labirynt kukurydziany.
   Hasło imprezy Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą unaoczni się więc wieloaspektowo: w odniesieniu do ludzi, zwierząt oraz dziedzictwa kulturowego. Na imprezie nie zabraknie również typowo rekreacyjnych punktów w postaci wyznaczonych miejsc piknikowych, stoisk gastronomicznych oraz handlowych.

          Zaplanowano m.in.:

 • okazy wyszkolenia psów i koni służących w policji,
 • liczne stanowiska Wydziału Prewencji z udziałem jego słynnej maskotki - Sierżanta Pyrka,
 • miasteczko ruchu drogowego
 • pokaz pracy zabytkowych maszyn i ciągników rolniczych oraz lokomobili parowej „Hipolina”,
 • stanowiska interaktywne i zabawowe dla dzieci,
 • zwiedzanie labiryntu kukurydzianego,
 • pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników,
 • akcja poboru krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych,
 • prezentacja działalności i produktów wielkopolskich spółdzielni w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości
   oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek

   W części artystycznej wystąpią: CAPELLA CANTA BRASS - zespół instrumentalny grający muzykę rozrywkową i filmową oraz BLUE VOICE - duet muzyczno-wokalny wykonujący szlagierowe utwory polskie oraz zagraniczne

   UWAGA!
Dla wszystkich, którzy w czasie trwania imprezy honorowo oddadzą krew, w zorganizowanym przez muzeumm mobilnym punkcie poboru krwi i okażą wydane zaświadczenie w kasie muzealnej - wejście w tym dniu jest bezpłatne. Ambulans będzie do dyspozycji w godz. 10.00 - 15.00 na parkingu przy muzeum.

Ostatnio zmienianyśroda, 05 lipiec 2017 22:16

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się