O wielkopolska-country


   Często marzymy o dalekich podróżach - świat jest taki ogromny, piękny ... Jeszcze wiele miejsc chcielibyśmy poznać, jeszcze tyle zobaczyć, ale nie zawsze dalekie wyprawy są możliwe. Jednak, aby zobaczyć coś ciekawego, wcale nie trzeba udawać się  w wielką podróż. Czasem wystarczy wybrać się gdzieś całkiem niedaleko i rozejrzeć po okolicy.
     Wielkopolska to piękna kraina położona na terenach dorzeczy trzech rzek: Warty, Noteci i Prosny. Przeważa tu nizinny, lecz urozmaicony krajobraz bogaty w łąki, pola, lasy, jeziora i parki krajobrazowe. Zabytkowe dworki, pałace, kościoły - to bezcenne skarby wielkopolskiej architektury. Wiele tu także historycznych miejsc związanych z dziedzictwem kulturowym kraju - przecież to tutaj rodziła się polska państwowość. Bywa, że zwiedzamy egzotyczne kraje, poznajemy obce kultury, ale nie znamy własnej, a warto…
       Wielkopolska-country.pl chce pokazać proste, zwyczajne piękno nadwarciańskiego regionu - jego cudowną naturę, bogatą tradycję, kulturę oraz ciekawych mieszkańców.  To portal dla wszystkich, którzy szukają ucieczki od miejskiego zgiełku. Z ogromnym przekonaniem promujemy agroturystykę i turystykę wiejską - Wielkopolska ma bardzo wiele do zaoferowania. Każdy może tu znaleźć coś odpowiedniego dla siebie - zarówno ze względu na upodobania, potrzeby i możliwości. Szukamy ciekawych miejsc - z klimatem i duszą i dzielimy się nimi z Wami. 
   Wielkopolan zachęcamy do zwolnienia codziennego tempa i przyjrzenia się temu, co mają tak blisko. Pozostałych czytelników zapraszamy do odwiedzenia tego regionu i wędrówek po wielkopolskiej prowincji. Nie bez przyczyny Elżbieta Drużbacka, nazywana „Słowiańską Safoną”, nazwała wieś „matką dobrych myśli”, a Cyprian Kamil Norwid „podarkiem Bożym”. Może ten portal  będzie inspiracją do wspaniałych wakacji, udanego weekendowego wypadu, czy choćby dłuższego spaceru? A może pozwoli Państwu na nowo odkryć krainę dzieciństwa?   

                                                                               Izabela Wielicka

***

 Właścicielem portalu jest firma:

ZIELONE WIATRAKI
MEDIA WIELKOPOLSKIE
61-607 Poznań, ul. Burysława 4B
NIP 972-015-36-18 REGON 361516860
Nr konta: 87 1090 1737 0000 0001 3055 8318

Portal jest zarejestrowany w Rejestrze Dzienników i Czasopism Sądu Okręgowego w Poznaniu pod numerem RPR 3738

Kontakt: Izabela Wielicka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 692639603

Ostatnio zmienianyśroda, 28 listopad 2018 18:49
  • Oceń ten artykuł
    (4 głosów)
  • Dział: Redakcyjne
  • Czytany 9094 razy

Z wykształcenia bibliotekarz, ale lubi odnajdywać ślady przeszłości nie tylko na kartkach książek. Zafascynowana wielkopolską prowincją najchętniej spędza wolny czas na wsi lub w małych miasteczkach - regionalistka z romantyczną duszą. Zwiedza Wielkopolskę, szukając ciekawych miejsc i niezwykłych historii, którymi dzieli się na zainicjowanym przez siebie portalu wielkopolska-country.pl.

Więcej w tej kategorii: Zachwyca mnie to, co zwyczajne »

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności
Zgadzam się