Redakcja

Izabela Wielicka
Regionalistka, autorka książek dla dzieci: „Opowieści z poznańskiego ratusza” (Poznań 2004) oraz „Gdzie jesteś?” (Kraków 2009). Zainteresowanie przyrodą, sztuką, literaturą, historią i etnografią, a także regionem wielkopolskim, skłoniły ją do utworzenia portalu wielkopolska-country.pl, którego misją jest odkrywanie ciekawych miejsc regionu oraz przybliżanie wyjątkowych osobowości związanych z wielkopolską prowincją. Wykształcenie bibliotekoznawcze i archiwistyczne oraz wrodzona ciekawość pomagają jej w poszukiwaniach śladów wielkopolskiej przeszłości. Urodziła się w Sierakowie, wychowała we Wronkach. Obecnie mieszka w Poznaniu. Czas wolny najchętniej spędza na łonie przyrody - na wsi lub we własnym ogrodzie. 

Magdalena Binczewska
Zawodowo zajmuje się projektowaniem stron www. Z zamiłowania tworzy niezwykłe i unikatowe lalki ART-BABY.

 

Michał Koralewski
Miłośnik i promotor fotografii mobilnej, pomysłodawca i jeden z założycieli Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej „Mobilni”. W latach 2012 i 2013 wybrany przez serwis iPhoneOgenic jednym z najciekawszych fotografów mobilnych świata. Laureat wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów fotograficznych, w tym m.in. Mobile Photography Awards (edycje 2012 i 2013), IPPAwards (2013) i Shadow Stories: The art of mobile black and white (2014). Jego zdjęcia, wykonane za pomocą smartfona, wystawiane były w największych galeriach w Nowym Jorku, San Francisco, Londynie i Toronto, a także w Polsce - m.in w Starym Browarze (Poznań), Galerii w Pałacu (Murowana Goślina), Domku Romańskim (Wrocław), galerii INDALO (Kraków) i galerii B&B w Bielsku-Białej.

Jarosław Szałata
Leśniczy pracujący w leśniczówce Pszczew w Nadleśnictwie Trzciel. Człowiek całkowicie oddany lasowi. Interesuje się wszystkim, co związane jest z lasem - jego zarządzaniem, przyrodą i ludźmi lasu. Ma ogromne doświadczenie i niesamowitą wiedzę o leśnych sprawach, którą chętnie się dzieli. Publikuje, m.in. w pismach "Echa Leśne" i "Głos Lasu". Prowadzi również pasjonującego "Bloga Leśniczego".

Marcin Walkowiak
Pasjonat fotografii i historii, odkrywca ciekawych miejsc w regionie Wielkopolski i nie tylko.

 

 

Anna Roter-Bourkane
Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, pracuje z cudzoziemcami ucząc ich języka, kultury, historii i literatury polskiej. Od kilku lat mieszkanka małej wioski nad Wartą, na obrzeżach Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego. Miłośniczka zabłoconych kaloszy, leśnych duktów i swojego psa Kruczka. Nie ma telewizora, lubi czytać w plenerze, prowadzi blog o wiejskim życiu, nocami wypieka orkiszowy chleb. Od niedawna podziwia Wielkopolskę z siodła. Dla czytelników portalu wielkopolska-country prześwietla swój rodzinny region pod względem pisarsko-poetyckich ciekawostek w cyklu felietonów "Literacka Wielkopolska".

Daniel Sypniewski
Z wykształcenia informatyk, prowadzi działalność gospodarczą związaną z jedną z wielu swych pasji - sklep wędkarski. Interesuje się również przyrodą i fotografią przyrodniczą, astronomią oraz numizmatyką. Kolekcjoner - zbiera wszystko co się da, np.kapsle. Mieszka w Poznaniu, w dzielnicy Umultowo, z żoną Ewą i dziećmi, z których jest niezmiernie dumny - trzynastoletnia Nell wykazuje talenty pisarskie i wokalne, a czteroletni Jonasz jest wspaniałym łobuzem.

Robert Anioł
Absolwent Politechniki Poznańskiej, pracuje w branży motoryzacyjnej. Już jako dziecko lubił przyrodę oraz podmiejskie klimaty. Wiele czasu spędzał na włóczędze po polach i leśnych duktach Puszczy Zielonki. Z ciekawością zwiedzał także wielkopolskie pałace i dwory. Z fotografią zetknął się już w dzieciństwie. Zawsze fascynowała go jej magia - obietnica podroży w czasie i przestrzeni. Dopiero jednak od niedawna zajął się fotografią bardziej świadomie.

Ostatnio zmienianypiątek, 13 wrzesień 2019 21:59
  • Czytany 17597 razy

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności