Poczuj natchnienie - Szlakiem kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka

Małe, wiejskie kościółki - drewniane pomniki wiary i historii, miejsca modlitwy i pokładanej w Bogu nadziei, perełki architektury i sztuki. Choć stareńkie i kruche, dzięki staraniom wielu pokoleń, wciąż są elementem wielkopolskiego krajobrazu. Każdy inny, każdy wyjątkowy... Film "Poczuj natchnienie - Szlakiem kościołów drewnianych wokół Puszczy Zielonka" zabiera widzów na małą wycieczkę, by pokazać jedne z najpiękniejszych i najciekawszych wielkopolskich drewnianych budynków sakralnych, skupionych na terenie Puszczy Zielonka.

Czytaj dalej...

François

W pobliżu Ochodzy i Gołąbek - wsi w gminie Trzemeszno - znajduje się skromna mogiła. Idąc przes las, na lewo od polnej drogi prowadzącej do dawnego leśnictwa Sarnówko i do Dębowca, wzrok przykuwa drewniany krzyż. Los napoleońskiego żołnierza, który pod nim spoczywa zmusza do refleksji każdego przechodnia. Stał się też inspiracją dla filmowców z Gnieźnieńskiej Grupy Filmowej twórców "François".

Czytaj dalej...

Wielokulturowość Wielkopolski

Wielkopolska jest kolebką polskiej państwowości, jednak na przestrzeni dziejów wielkopolskie wsie i miasteczka stały się domem dla osadników lub uciekinierów z innych krajów. Jaki ślad po nich pozostał, jak wpłynęli na życie Wielkopolan? Tego oraz wielu ciekawostek o kulturze ewangelików i Żydów można dowiedzieć się z filmu "Wielokulturowość Wielkopolska".

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności