Maruszka - historia nie tylko miłosna

Werona pielęgnuje pamięć o Julii i Romeo - Szekspirowskich kochankach. W Wielkopolsce natomiast, wciąż porusza historia nieszczęśliwej miłości polskiej dziewczyny i pruskiego oficera. Uroczysko w Puszczy Zielonce nazwano imieniem dziewczyny "Maruszka" i do dzisiejszego dnia okoliczni mieszkańcy dbają o znajdujące się tu mogiły. Tę piękną legendę postanowili utrwalić w krótkiej filmowej opowieści gimnazjaliści z Kiszkowa. 

Czytaj dalej...

Lucyna Jakś: Książka tradycyjna to jest dotyk i zapach

Pani Lucyna Jakś od kilkunastu lat pracuje w Mosińskiej Bibliotece Publicznej. Organizuje ciekawe formy pracy i popularyzacji czytelnictwa dla dzieci z mosińskich szkół i przedszkoli. Dzięki jej pomysłowi i zaangażowaniu w Gminie Mosina każdego roku w listopadzie odbywa się Dyktando dla leworęcznych. O swojej pasji, zainteresowaniach  i marzeniach zgodziła się opowiedzieć Sarze Wojciechowskiej i Marcinowi Mielcarkowi, uczniom klasy VI a z Zespołu Szkół w Krośnie (Klub Młodego Dziennikarza).

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności