Przyroda wokół Poznania - wystawa fotografii Daniela Sypniewskiego

27 lutego odbył sie wernisaż wystawy fotografii Daniela Sypniewskiego "Przyroda wokół Poznania" zorganizowanej przez World Trade Center - Poznań oraz Fundację Rozwoju Miasta Poznania. Zdjęcia można oglądać do końca marca 2020 roku.

   Daniel Sypniewski - miłośnik przyrody, fotograf natury, numizmatyk i zbieracz "antyków", człowiek o wielu pasjach. Wędkuje, wędruje po wielkopolskich lasach, obserwuje dzikie zwierzęta, amatorsko zajmuje się astronomią, a ostatnio zafascynowany jest regionalna archeologią. Dzięki dużej cierpliwości i wrażliwości, dostrzega to, co umyka innym. Swoje niezwykłe spotkania z przyrodą - z dużym powodzeniem - zatrzymuje w fotograficznym kadrze. Chętnie dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i wrażeniami na łamach lokalnej gazety "Tu Naramowice", pism wędkarskich: "Wędkarski Świat", "Wędkarstwo Moje Hobby", portalu "Wędkarstwo Moja Pasja" oraz ogólnopolskiego czasopisma krajoznawczego "Poznaj Swój Kraj". Łączy go kilkuletnia współpraca z portalem regionalnym www.wielkopolska-country.pl, na którym można przeczytać jego artykuły dotyczące historii ciekawych miejsc w Wielkopolsce oraz jego przygód przyrodniczych - napisane bardzo dowcipnym i barwnym językiem. 
   Daniel Sypniewski ma na koncie kilka wystaw fotograficznych, m.in. w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu, Ośrodku Przyrodniczym Foto Natura w Czerwonaku oraz w kilku ośrodkach kultury. Czeka z niecierpliwością na wydanie swych książek o Wielkopolsce i rykowisku.
   Wystawę "Przyroda wokół Poznania" można obejrzeć w budynku  World Trade Center - Poznań przy ul. Bukowskiej 12 w Poznaniu, w "Galerii na Piętrze" do końca marca 2020 roku.

Fotografie Daniela Sypniewskiego w Galerii portalu wielkopolska-country.pl

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 marzec 2020 08:21

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności