Najlepsza wielkopolska agroturystyka 2016

4 listopada na Zamku w Rydzynie w powiecie leszczyńskim odbyła się uroczystość podsumowania Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce w 2016 r. 

    To już X edycja tego konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

   W konkursie oceniane były trzy kategorie obiektów:
1. Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.
2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.
3. Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

   Za zajęcie I, II i III miejsca oraz za wyróżnienia przyznane w każdej kategorii ocenianych obiektów Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał dyplomy oraz nagrody finansowe, które wręczyli: Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Marek Beer - dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

   Laureatami tegorocznej edycji w poszczególnych kategoriach zostali:

1. Gospodarstwo agroturystyczne w funkcjonującym gospodarstwie rolnym.

II miejsce przyznano Państwu Zofii i Zdzisławowi Kmiecikom za obiekt „Kmiecikówka” położony w Trąbinku w Gminie Dolsk, w Powiecie Śremskim.
I miejsce przyznano Pani Ewie Gindzie-Kopeć za obiekt Folwark Hawaje położony w miejscowości Stara Wiśniewka, w Gminie Zakrzewo, w Powiecie Złotowskim.

2. Obiekt bazy noclegowej o charakterze wiejskim.

Wyróżnienie przyznano Klubowi Jeździeckiemu „Grodno–Dwór” za obiekt „Grodno Dwór” położony w Grodnie w Gminie Złotów, w Powiecie Złotowskim.
II miejsce przyznano ex aequo:
Pani Elżbiecie Nowak za obiekt Dwór Hercowo  położony w miejscowości Kościerzyn Wielki, w Gminie Wyrzysk, w Powiecie Pilskim.
Pani Grażynie Szumińskiej za obiekt Chata nad Wełną położony w miejscowości Rożnowice w Gminie Rogoźno, w Powiecie Obornickim.
I miejsce przyznano Pani Elżbiecie Filipiak za obiekt „Pałac w Orli” położony w miejscowości Orla, w Gminie Koźmin Wielkopolski, w Powiecie Krotoszyńskim.

3. Obiekty na terenach wiejskich o charakterze np. terapeutycznym, edukacyjnym, rekreacyjnym itp. wykorzystujące tradycje i walory wsi.

Wyróżnienie przyznano Państwu Barbarze i Stanisławowi Gajowiakom za obiekt „Ranczo pod Brzozami” położony w miejscowości Radłowo w Gminie Strzałkowo, w Powiecie Słupeckim.
Wyróżnienie przyznano Fundacji Gębiczyn za obiekt Centrum Praktyk Kulturalnych i Integracji Społecznej Fundacja Gębiczyn położony w miejscowości Gębiczyn, w Gminie Czarnków, w Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim.
Wyróżnienie przyznano Panu Piotrowi Królowi za obiekt „U Króla” Centrum Aktywnej Rekreacji położony w miejscowości Wąsoszki, w Gminie Krajenka, w Powiecie Złotowskim.
III miejsce przyznano Panu Arturowi Berdzińskiemu za obiekt Gospodarstwo Agroturystyczne „Osada Babia Góra” położony w miejscowości Lubiny, w Gminie Koło, w Powiecie Kolskim.
II miejsce przyznano Panu Robertowi Jansowi za obiekt „Jansowo” Ośrodek Szkoleń i Rekreacji, położony w Kuślinie, w Powiecie Nowotomyskim.
I miejsce przyznano Stowarzyszeniu Oliwskie Słoneczko za obiekt Słoneczna Kraina położony w miejscowości Lubiń, w Gminie Krzywiń, w Powiecie Kościańskim.

Nagrodę specjalną przyznano Stowarzyszeniu Kobiet Wiejskich Rozdrażew za obiekt MASZTALARNIA położony w Rozdrażewie w Powiecie Krotoszyńskim.

   Serdecznie gratulujemy laureatom!

***********************************************************************************

Zobacz oferty agroturystyczne w Bazie Noclegowej
wielkopolska-country.pl

Ostatnio zmienianyśroda, 07 marzec 2018 20:40

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności