Zwabić jelenia

W Goraju odbył się Festiwal Kultury Łowieckiej i Edukacji Ekologicznej. Jednym z najciekawszych jego punktów był Konkurs Wabienia Jeleni.

   15 i 16 maja w Goraju, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim, już po raz XXI zebrali się miłośnicy kultury łowieckiej. Wydarzenie miało miejsce w pięknym zamku Hochbergów z początku XX wieku, który jest obecnie siedzibą Zespołu Szkół Leśnych im. inż. Jana Kloski.
   Podczas festiwalu, który zorganizowano w Goraju dla uczczenia 70-lecia szkoły, odbyły się następujące imprezy: XXI Wielkopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich, XIII Pilski Pokaz Psów Ras Myśliwskich, V Pilski Konkurs Oceny Poroży Jeleni, I Pilski Turniej Łuczniczy oraz XIII Ogólnopolski Konkurs Wabienia Jeleni.
  Ostatnia, z wymienionych, konkurencja wymagała od uczestników wyjątkowych zdolności i znajomości natury. Startujący w zawodach mieli za zadanie odtworzyć naturalny głos byka i wykorzystywali do tego bardzo różnych instrumentów i narzędzi. Zwycięzcami zostali Jan Skrzetuski z Biura Polowań Huntpol (I miejsce), Tomasz Maliński z Nadleśnictwa Sarbia (II miejsce) i Andrzej Misiak z Nadleśnictwa Człopa (III miejsce).
   Festiwalowi towarzyszyło także wiele ciekawych, związanych z myślistwem, wydarzeń: Koncert muzyki myśliwskiej „Muzykowanie u Hochbergów”, galowy koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu laureatów konkursów, biesiada myśliwska i zabawa taneczna, konkurs plastyczny pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” dla uczniów szkół sześciu powiatów pilskiego okręgu łowieckiego, wykład audytoryjny na temat biologii i ekologii jelenia wygłoszony przez dra hab. Roberta Kamieniarza z Katedry Łowiectwa i Ochrony Lasu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, warsztaty kuchni myśliwskiej prowadzone przez Krzysztofa Lechowskiego, wystawa okolicznościowa "70 lat szkoły leśnej w Goraju w służbie edukacji ekologicznej", wystawa przyrodniczo-łowiecka, wystawa fotograficzna pt. „Las w obiektywie leśników” oraz kiermasz promocyjno-handlowy, na którym można było zaopatrzeć się w artykuły łowieckie, leśne oraz pszczelarskie, np. wyroby z poroża czy wabiki na zwierzynę.

Ostatnio zmienianyśroda, 20 maj 2015 21:04

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności