Pierwszy Targ Komornicki 2017

W dniach 20-21 maja 2017 r. odbył się pierwszy "Targ Komornicki" w Szreniawie. Kolejne spotkanie targowe odbędzie się w dniach 17-18 czerwca br.

    Honorowy patronat tego wydarzenia objął wójt gminy Komorniki pan Jan Broda. Pomysł organizacji "Targu Komornickiego" powstał z inspiracji dyrektora Muzeum Rolno-Spożywczego w Szreniawie - pana Jana Maćkowiaka, Wielkopolskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Szreniawie oraz Lokalnej Grupy Działania „Progres” z Komornik.
   Biorąc pod uwagę dużą popularność i tradycję jarmarków świątecznych odbywanych na terenie muzeum, organizatorzy postanowili zaproponować wszystkim ich uczestnikom, zarówno sprzedawcom jak i kupującym, comiesięczną możliwość nabywania produktów regionalnych i lokalnych wysokiej jakości, pochodzących od uznanych producentów. Do współpracy zaproszono laureatów Gal Produktu Regionalnego, Tradycyjnego i Lokalnego, które organizowało na terenie muzeum Stowarzyszenie LGD „Progres”.
   Dwudniowy Targ pozwoli na przyjazd znanych producentów z całego kraju, takich jak: Józef Malinowski z Rybna czy Andrzej Pilch - góral z Wisły czy też producent rekomendowanych najlepszych w Polsce "śledzi  po góralsku" z Gilewic spod Żywca. Zamierzeniem pomysłodawców wydarzenia jest też promowanie lokalnych producentów warzyw lub innych produktów.
   Targ odbędzie się na terenie parkingu przy Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie w godzinach od 10.00 do 16.00. Wstęp bezpłatny.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:34

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności