XVII Wielkopolski Rajd "Dokarmiamy zwierzęta"

Serdecznie zapraszamy na XVII Wielkopolski Rajd „Dokarmiamy zwierzęta”, organizowany przez Oddział Środowiskowy PTTK Poznań-Nowe Miasto im. Franciszka Jaśkowiaka oraz Koło PTTK „Łaziki” Swarzędz. Rajd odbędzie się 25 stycznia 2014 r. w Uzarzewie.

Trasy Rajdu:
Trasa I, autokarowo - piesza.

Start: godz. 8:45 Swarzędz (pętla Dworzec Autobusowy Os. Kościuszkowców); godz. 9:00 Poznań (Gimnazjum nr 24 Os. Bohaterów II Wojny Światowej 29); godz. 9:20 Poznań (Komandoria, parking za Kościołem św. Jana Jerozolimskiego) – przejazd autokarem do Kobylnicy – godz. 10.00 Kobylnica (stacja PKP) wyjście na trasę pieszą – Katarzynki (grodzisko) – Uzarzewo. Około 5 km. Kierownik trasy Romuald Szukała, Paweł Kubiak.

Trasa II – piesza.
Start: godz. 10:00 Kobylnica (stacja PKP) – Katarzynki (grodzisko) – Uzarzewo. Około 5 km. Kierownik trasy: Romuald Szukała, Paweł Kubiak.

Trasa III – piesza.
Start: godz. 10:00 Swarzędz (Pawilon Meblowy Cechu Stolarzy ul. Wrzesińska 41-„wysokie krzesło”) (zwiedzanie pawilonu) – Gortatowo – Uzarzewo. Około 5 km. Kierownicy trasy: Bartosz Jacek, Arkadiusz Mikołajczak.

Trasa IV – rowerowa.
Start: godz. 10:00 Poznań („Źródełko” na Malcie) – Gruszczyn – Uzarzewo. Około 15 km. w jedna stronę. Kierownik trasy: Katarzyna Wieczorek. W wypadku bardzo złych warunków atmosferycznych trasa rowerowa będzie odwołana dlatego prosimy o podanie adresów mailowych lub numerów telefonów.

Trasa V – dowolna. Uczestnicy wędrują samodzielnie (pieszo, rowerami, samochodami)
na wybranej przez siebie trasie. Winni się zgłosić na mecie najpóźniej do godz. 12:30.

Meta Rajdu:
Meta rajdu ulokowana będzie w Uzarzewie w Świetlicy Wiejskiej koło Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego a czynna w godz. od 11:30 do 14:15.

Zgłoszenia udziału:
Zgłoszenia indywidualne i zbiorowe (konieczna imienna lista) przyjmowane będą:
w siedzibie Oddziału Poznań-Nowe Miasto, na Ratajach, Os. Bohaterów II Wojny Światowej 29 (budynek Gimnazjum nr 24 przy ul. Kruczej), w czwartek 23 stycznia , w godz. od 16:30 do 18:00
w Swarzędzu os. Kościuszkowców 39 /piwnica/, 23 stycznia, w godz. 17:00 – 18:00
pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 22 stycznia, do godz. 21:00.
Zgłaszający określa dokładnie trasę. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 885-304-835.

Pozostałe informacje:
1) Odpłatność i świadczenia:
Odpłatność wynosi: 14 zł dla trasy nr I oraz 7 zł od osoby dla tras pozostałych. Opiekun grupy – udział bezpłatny.
W ramach opłaty uczestnicy otrzymują: znaczek rajdowy, ciepły posiłek i herbatę na mecie, zwiedzanie Muzeum Przyrodniczo- Łowieckiego w Uzarzewie,
uczestnicy trasy III zwiedzanie Pawilonu Meblowego, punkty na OTP i KOT, nagrody w konkursie na najładniejszą budkę lęgową, nagrodę dla najliczniejszej drużyny uczestnicy trasy I dojazd i powrót z rajdu autokarem organizatora.
W przypadku zgłoszeń po terminie organizatorzy zastrzegają sobie możliwość niezrealizowania świadczeń w pełnym wymiarze.
2) Na mecie odbędzie się konkurs na najładniejszą budkę lęgową.
3)Prosimy zabrać z sobą karmę dla zwierząt leśnych jak również znajdujących się w schronisku psów i kotów.
4) Podczas trwania rajdu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i piwa.
5) Ubezpieczenie uczestników we własnym zakresie; osoby z opłacona składka PTTK za 2014 rok są ubezpieczone. Każdy uczestnik odpowiada w pełni za ew. szkody wyrządzone na trasie lub na mecie.
6) Na start trasy II można dojechać z Poznania, Dworzec Śródka autobusem Komunikacji Swarzędzkiej nr 412, wyjazd godz. 9,30 oraz z Swarzędza autobusem nr S-3 wyjazd z Rynku godz. 9,17.
7) Na start trasy III można dojechać z Poznania, Dworzec Śródka autobusem Komunikacji Swarzędzkiej nr 401, wyjazd godz. 9,20.
8) Powrót z rajdu oprócz trasy I każdy we własnym zakresie. Z Uzarzewa wyjeżdża do Swarzędza autobus Komunikacji Swarzędzkiej nr S-3 o godz. 14,40. Natomiast dalej z Swarzędza do Poznania z Dworca Autobusowego na Os. Kościuszkowców autobus nr 401 odjeżdża co 20 minut.
9) Uczestnicy trasy rowerowej muszą przestrzegać zasad ruchu drogowego.
10) Organizator odpowiada tylko za osoby, które wpłacą wpisowe.
11) Wszyscy uczestnicy muszą wykonywać polecenia kierowników tras.
12) Interpretacja regulaminu leży wyłącznie w gestii Komandora Rajdu.

Rajd wspierają: Miasto Poznań, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie i Rada Sołecka w Uzarzewie.

Ostatnio zmienianyniedziela, 14 wrzesień 2014 18:10

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności