Warta Challenge Marathon&Half

Podejmij wyzwanie biegów długich na malowniczej trasie w lasach nad Wartą.

    Już w sobotę 13 grudnia startuje nowy cykl biegów zimowych, na dystansie maratonu i półmaratonu. W tej edycji trasa poprowadzona jest pięknymi leśnymi ścieżkami na urokliwych terenach nadwarciańskich - od Poznania do Biedruska. To doskonała okazja do rozpoczęcia treningów objętościowych i podbudowy biegowej do nowego sezonu w 2015 roku.
   Atrakcje na trasie: malownicze lasy z ponad 100 pomnikowymi dębami, bardzo zróżnicowany, pagórkowaty teren wzgórz morenowych i nadrzecznych skarp, widok na żuraw nad Wartą w Czerwonaku, widok na pocysterski klasztor i bazylikę w Owińskach, Pałac w Biedrusku, malownicza leśniczówka Poznań - Naramowice, urocze Jeziorko Różane, widoki na przełom Warty między wzgórzami morenowymi Dziewicza Góra i Góra Moraska - najwyższymi wzgórzami w okolicach Poznania.
   Poza atrakcjami krajoznawczo-przyrodniczymi cykl biegów krosowych po pagórkowatym terenie doskonale pomoże zbudować miłośnikom biegania wytrzymałość i siłę na nadchodzący sezon startowy w 2015 roku.
  WARTA CHALLENGE Marathon&Half to turniej składający się z cyklu czterech imprez biegowych, dających możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalnym zawodnikom ścigania się w długodystansowych, masowych biegach przełajowych, rozgrywanych na dystansach zbliżonych do maratońskiego i półmaratońskiego.
  Centrum grudniowych zawodów zlokalizowane jest w pięknym Pałacu Biedrusko. Po biegu uczestnicy będą gościć w stylowej piwnicy Pałacu, racząc się ciepłym posiłkiem i miłą, towarzyską atmosferą. Od grudnia do marca, co miesiąc biegacze i biegaczki będą rywalizować o nagrodę główną, medale, puchary i dyplomy na dystansie królewskim oraz jego połówce, a dodatkowo walkerzy i walkerki zmierzą się w marszu Nordic Walking na dystansie 21,2 km. Przewidziano również nagrody i konkursy dla osób towarzyszących, które będą kibicować uczestnikom na trasie.


Harmonogram zawodów:

1 bieg: sobota 13.12.2014r.
2 bieg: sobota 17.01. 2015 r.
3 bieg: sobota 7.02.2015 r.
4 bieg: sobota 7.03. 2015r. Finał turnieju


   Jako, że biegi cieszą się coraz większą popularnością, warto zarezerwować sobie przedpołudnie, by zrelaksować się i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Więcej informacji na facebook’owym fanpagu imprezy.

Ostatnio zmienianywtorek, 09 grudzień 2014 17:04

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności