IX Wielkie Smażenie Powideł

Już po raz IX Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej, Oddział Biblioteki Publicznej im. J.D. Janockiego w Mniszkach zaprasza na Wielkie Smażenie Powideł, czyli Babie Lato. Impreza odbędzie się w niedzielę 20 września 2015 r.

   Impreza cieszy się wielką popularnością i stała się już miejscową tradycją. Jak zwykle organizatorzy przygotowali ciekawy program. Oprócz degustacji powideł, które tego dnia będą w roli głównej, będzie można obejrzeć interesujące wystawy i wysłuchać ciekawych koncertów.

od 11.30 - czynne warsztaty - kowalski, wikliniarski, garncarski i inne
11.45 - na początek - KAPELA ZNAD WARTY - „To co znamy i lubimy”
12.45 - Orkiestra Dęta Pojezierza - w nowym brzmieniu i... mundurach
od 13.00 zespoły taneczne i koncerty:
kapela ludowa BORYNIOKI z Lipiec Reymontowskich (Ziemia Łowicka)
kapela ludowa KOTKOWIACY (Region Kozła)
„Holschebure” - Hans Andreas (z miasta partnerskiego Seelow) - koncert akordeonowy
14.45 CHILLI eM - chillout, rock, jazz oraz funk
15.30 MAREK MAJKA & OBŁĘDNI
16.30 - DIXIE TEAM – zespół dixielandowy
17.30 - koncert RENATY PRZEMYK

Po koncercie, o zmierzchu - sztuczne ognie

Opowieści o gwarze poznańskiej - JACEK HAŁASIK

WYSTAWA SPECJALNA: PIERWSZY RAZ PREZENTOWANA KOLEKCJA ZABYTKOWYCH APARATÓW TELEFONICZNYCH!!!
ZJAZD ZABYTKOWYCH SAMOCHODÓW

Ginące zawody i pokazy:
kataryniarz ● warsztat kowalski i pokaz kucia ● garncarstwo i możliwość samodzielnego lepienia garnków ● wikliniarstwo ● wyroby ze słomy ● powroźnictwo ● pokaz wyrobu świec ● szydełkowanie i koronkarstwo ● wyroby ze skóry ● rzeźba w drewnie ● aniołki i figurki oraz ozdoby z modeliny i masy solnej ● papierowe kwiaty i prawdziwe kwiaciarnie... ● pamiątkowe pieczątki ● pranie tarką ● oddzielanie śmietany od mleka ● noszenie siuńdami wody ● cięcie rzemyków ● robienie masła ● pszczelarz ● rzeźby w drewnie ● kaligrafia i pisanie atramentem...

WYSTAWY:
dawne kino ● fotograf ● naprawa dawnego sprzętu radiowego

Atrakcyjne, regionalne potrawy: szare kluski z kapustą, plyndze, kopytka ze skwarkami, pyzy z sosem i modrą kapustą, drożdżowe placki, pierniki i rury poznańskie, kawa, herbata oraz oczywiście powidła !

Podczas całej imprezy - możliwość zakupu powideł z Mniszek - w składzie kolonialnym i przy kotle, aż do wyczerpania zapasów.

Ostatnio zmienianysobota, 04 sierpień 2018 15:47

1 Komentarz

  • Leśniczy Jarek

    Leśniczy Jarek

    Link do komentarza wtorek, 15 wrzesień 2015 23:05

    To trzeba zobaczyć i posmakować bo imprezy w Mniszkach mają niepowtarzalną aurę i smak, a powidła i szare kluchy są fantastyczne. Nie przegapcie tego wydarzenia!

    Raportuj

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności