Festiwal Jeździecki w Baborówku

Trwa Festiwal Jeździecki w Baborówku. Piękne konie, wielkie emocje i dobra zabawa - to wszystko zapewniają organizatorzy corocznych zawodów.

    Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko, które powstało w 2006 roku i jest zarejestrowane w Polskim Związku Jeździeckim. Członkami stowarzyszenia są zawodnicy, jeźdźcy rekreacyjni oraz miłośnicy jeździectwa związani z Ośrodkiem Jeździeckim Pałac Baborówko. Zawodnicy startują w konkurencjach skoków, ujeżdżenia i WKKW na zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, biorą udział z sukcesami w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Młodych Koni.
   W niedzielę, 26 maja nastąpi rozstrzygnięcie rywalizacji w próbach skoków przez przeszkody oraz ceremonie zwycięzców tegorocznej edycji Festiwalu Jeździeckiego w Baborówku. Program imprezy wzbogacą także jeździeckie pokazy i atrakcje na głównym hipodromie.
   Sportowe emocje to oczywiście nie wszystko. Do udziału w Festiwalu organizatorzy zachęcają nie tylko kibiców jeździectwa, ale także: młodzież, rodziny z dziećmi i seniorów. Na terenie Ośrodka Jeździeckiego Pałac Baborówko powstanie strefa dla dzieci z atrakcjami przygotowanymi przez, m.in.: Szamotulski Ośrodek Kultury, Straż Pożarną i Nadleśnictwo Pniewy. Na towarzyszącym wydarzeniu kiermaszu będzie okazja do zakupów regionalnych produktów oraz akcesoriów jeździeckich.

Więcej o Festiwalu

Ostatnio zmienianysobota, 25 maj 2019 16:06

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności