Róż po osiemdziesiątce

Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie zaprasza 6 czerwca o godz. 18 na wernisaż malarstwa Joanny Domagały „Róż po osiemdziesiątce”.

   Prace malarskie Joanny Domagały przedstawiają ludzi w podeszłym wieku, a każdemu wizerunkowi towarzyszy różowa barwa.

 - Kolor ten kojarzy się z czymś słodkim, przyjemnym czy radosnym. Niewątpliwie przyciąga też spojrzenie. Zestawienie różu z tymi ludźmi ma na celu zwrócenie na nich uwagi. Ma uświadomić o istnieniu osób w tym wieku. Skonfrontowanie różowej barwy z osiemdziesięciolatkami ma także skłonić do przemyśleń. Być może nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu takich ludzi nas otacza. Osoby starsze często nie wychodzą z domu, czują się samotne i niepotrzebne lub zwyczajnie nie są w stanie sprostać dzisiejszemu pędowi życia.Czy zestawienie różu z tym wiekiem jest jeszcze dozwolone, czy powinno się go zaniechać? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam - mówi artystka.

Joanna Domagała, ur. 1 czerwca 1986 r. w Braniewie na Warmii. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jest nauczycielką plastyki w Biskupicach i Lipicach. Mieszka w Starej Ciświcy k. Konina.

Wystawę w konińskim CKiS można będzie oglądać do 5 lipca 2014 r.

Ostatnio zmienianyśroda, 04 luty 2015 19:57

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności