Festiwal Jeździecki Baborówko 2014
- Napisane przez IW
- wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę
- Wydrukuj Email
- Skomentuj jako pierwszy!
Tradycyjnie w połowie lipca, w położonym nieopodal Szamotuł Baborówku odbędzie się kolejna międzynarodowa impreza jeździecka pod nazwą: Festiwal Jeździecki Baborówko. W ramach tego wydarzenia w dniach od 18 do 20 lipca rozegrane zostaną międzynarodowe zawody w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w tej dyscyplinie.
SPORT
Co roku organizowane w Baborówku imprezy gromadzą najlepszych jeźdźców z całej Polski, Olimpijczyków, Mistrzów Polski i Medalistów Mistrzostw Europy, a także światowej klasy zawodników z całej Europy. Planuje się, że w Baborówku wystartuje ok 140 jeźdźców i niespełna 200 koni. Wśród zawodników zagranicznych co roku swój udział zgłaszają m.in. reprezentacje Belgii, Niemiec, Holandii, Włoch, Szwecji, Szwajcarii, Estonii i Litwy. W ubiegłym roku podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko kibice mogli podziwiać gwiazdę światowego WKKW, reprezentanta Niemiec - Andreasa Dibowskiego. Andreas Dibowski to jeden z najlepszych zawodników tej konkurencji na świecie. W 2008 roku wywalczył złoto (drużynowo) na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W roku 2011 wraz z niemiecką drużyną zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy w Luhmuhlen. Na swoim koncie ma wiele sukcesów w prestiżowych zawodach rangi Pucharu Świata, a także kilkakrotnie stawał na podium Mistrzostw Niemiec.
W tym roku rozegrane zostaną 3 konkursy międzynarodowe CIC*, CIC** oraz CCI** oraz 2 konkursy krajowe CNC L oraz CNC P. Ponadto w ramach międzynarodowego konkursu CIC* zawodnicy rywalizować będą o tytuł Mistrza Polski Juniorów w WKKW.
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego (WKKW), nazywany koroną sportów jeździeckich, jest szczególnie efektowną dyscypliną. Obejmuje ona wszystkie aspekty sztuki hippicznej: harmonię pomiędzy jeźdźcem i koniem, kontakt z naturą, wytrzymałość oraz precyzję, zwinność i technikę skoku. WKKW składa się z trzech prób: ujeżdżenia – sprawdzian posłuszeństwa, precyzji i elegancji, próby crossu – najbardziej efektownej konkurencji polegającej na pokonywaniu stałych przeszkód w terenie oraz próby skoków przez przeszkody, która jest testem dokładności, techniki i staranności.
PROGRAM
18 LIPCA Piątek – 9.00 – 18.00 – UJEŻDŻENIE
19 LIPCA Sobota – 9.00 – 18.00 – CROSS, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci
20 LIPCA Niedziela – 10.00 – 17.00 – SKOKI, ceremonie zwycięzców, pokazy i atrakcje, strefa dla dzieci
PROGRAM DODATKOWY
Oprócz rywalizacji sportowej Organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, publiczność podziwiać będzie mogła liczne pokazy i atrakcje, a dla najmłodszych w sobotę i niedzielę czekać będzie specjalna Strefa dla dzieci z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi i artystycznymi.
Wszyscy odwiedzający Festiwal będą mogli spróbować jazdy konnej, a także skorzystać z szerokiej oferty stoisk gastronomicznych oraz wystawienniczych z produktami regionalnymi i rękodzielnictwem.
Organizatorzy mają nadzieję, że połączenie rywalizacji sportowej oraz bogatego programu dodatkowego sprawi, iż impreza przybierze charakter rodzinnego pikniku z końmi i będzie doskonałą okazją do aktywnego spędzenie letniego weekendu w Baborówku.
Wstęp dla publiczności we wszystkie dni Festiwalu jest bezpłatny
ORGANIZATOR
Organizatorem Festiwalu Jeździeckiego Baborówko jest – Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko oraz rodzina Święcickich, która w Baborówku oprócz dużego gospodarstwa rolnego, prowadzi Ośrodek Jeździecki Pałac Baborówko. W kameralnym Pałacu mieszczą się komfortowe apartamenty, a w zabudowaniach folwarcznych znajdują się noclegi agroturystyczne. Ponadto Pałac Baborówko oferuje naukę jazdy konnej, woltyżerkę, pensjonat dla koni oraz organizację różnego rodzaju imprez okolicznościowych i integracyjnych.
- Dział: Co słychać?
- Czytany 9165 razy