Widowisko "Orzeł i Krzyż"

Czterystu aktorów-wolontariuszy, spektakularne efekty specjalne i najwybitniejsze dzieła rodzimych malarzy - to wszystko składa się na spektakularne widowisko historyczne „Orzeł i Krzyż”, na które zaprasza Murowana Goślina.

   „Orzeł i Krzyż” rozpoczyna ósmy sezon widowisk organizowanych przez goślińskie Stowarzyszenie „Dzieje”. Z roku na rok do Murowanej Gośliny przejeżdża coraz więcej miłośników historii. W 2013 było to 2 300 widzów, a minionego lata spektakl zatytułowany „Husaria pod Gnieznem” obejrzało blisko 7 tysięcy osób.
   Za scenariusz widowiska odpowiada poznański historyk sztuki i poeta dr hab. Jacek Kowalski, a reżyserię i napisanie muzyki powierzono Marcinowi Matuszewskiemu. Główną rolę w widowisku odegra Stańczyk, legendarny doradca króli, błazen zatroskany losami Polski. To on będzie towarzyszył widzom podczas tej niezwykłej podróży – od czasów założenia państwa polskiego, przez chrzest i nadanie korony Bolesławowi Chrobremu, aż po triumfy husarii i przesłanie Jana Pawła II.

-Takie wydarzenia jak chrzest Polski, koronacja Bolesława Chrobrego, czy powstanie Solidarności ukształtowały polską tożsamość i ich rola w naszej historii jest niezaprzeczalna, dlatego znalazły się w naszym widowisku na pierwszym miejscu. W dzieje późniejsze, uwikłane w bieżącą politykę, nie chcieliśmy już wchodzić - mówi Jacek Kowalski

Najbliższe terminy widowiska:

  • piątek, 15 lipca o 22:00
  • sobota, 16 lipca o 22:00
  • niedziela, 17 lipca o 22:00
  • czwartek, 21 lipca o 22:00
  • piątek, 22 lipca o 22:00
  • sobota, 23 lipca o 22:00                     WIĘCEJ INFORMACJI

Ostatnio zmienianysobota, 16 lipiec 2016 12:59

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności