Rusałki i pazie - wystawa malarstwa Joanny Domagały

"Rusałki i pazie” to cykl portretów ciężarnych kobiet autorstwa Joanny Domagały - absolwentki poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Wystawę będzie można oglądać w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie od 11 października. Wernisaż wystawy odbędzie się o godz. 18.00.

   Joanna Domagała pochodzi z Warmii. W 2006 r. ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie, a w 2011 pięcioletnie studia magisterskie na kierunku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w specjalności pedagogika sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uzyskała dyplom w pracowni malarstwa u prof. A. Leśnika. Obecnie pracuje w Społecznych Szkołach Podstawowych w Biskupicach i w Lipicach jako nauczyciel plastyki i przyrody. Oprócz malarstwa interesuje się rzeźbą, rysunkiem, ceramiką i fotografią. 
   Joanna Domagała jest autorką cyklu obrazów o tytule: „Róż po osiemdziesiątce”. Prace te były wystawiane w Wielkopolsce w: Poznaniu, Koninie, Starym Mieście, Rzgowie, Grodźcu oraz na Warmii i Mazurach w Braniewie, Pieniężnie, Ornecie i Miłakowie.
   "Rusałki i pazie" to nowy cykl obrazów artystki przedstawiający kobiety w różnych fazach ciąży. Autorka sportretowała kobiety odważne, które podejmują wyzwanie bycia matką, inspirując się życiem motyli - ich przemianą, lekkością, pięknem i barwą ich skrzydeł. 

   Zainteresowanych malarstwem Joanny Domagały zachęcamy do przeczytania na portalu wielkopolska-country.pl archiwalnego wywiadu z artystką.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 07 październik 2019 15:11

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności