Nadleśnictwo Pniewy wita

W miniony weekend - od 18 do 20 lipca - odbywał się Festiwal Jeździecki w Baborówku. Ta międzynarodowa, o dużej randze, impreza przyciąga nie tylko miłośników koni. Na towarzyszącym zawodom pikniku można było znaleźć wiele stoisk niezwiązanych z tym sportem. Wśród nich wyróżniało się stoisko Nadleśnictwa Pniewy.

   Zwykle to my chodzimy do lasu - na spacery, na grzyby, na jagody... Bywa jednak, że to las przychodzi do nas. Tak właśnie było na rodzinnym pikniku w Baborówku. Leśnicy z Nadleśnictwa Pniewy postanowili bowiem wykorzystać tę okazję i przybliżyć, przybyłym na imprezę, tajemnice lasu. 
  Stoisko nadleśnictwa, powstałe z inicjatywy nadleśniczego Tomasza Markiewicza cieszyło się zainteresowaniem szczególnie u najmłodszych. Ich uwagę zwracały piękne leśne dekoracje oraz zabawy edukacyjne. Jedną z nich było rozpoznawanie tropów zwierząt.
   Można było również sprawdzić swoją umiejętność określania gatunków drzew.
   Leśnicy służyli swoją wiedzą i chętnie odpowiadali na pytania dotyczące leśnej przyrody i pracy leśników. Sporą atrakcją dla dzieci było leśne koło fortuny, drobne nagrody i słodycze.
   Dorośli mieli natomiast okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat drewna opałowego. 
   Rzadko mamy okazję zetknąć się z osobą leśnika i poznać jego pracę. Stoisko nadleśnictwa z pewnością przybliżyło nieco jej tajniki, zwłaszcza młodym przyrodnikom. Gratulujemy leśnikom z Nadleśnictwa Pniewy tej sympatycznej inicjatywy.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 lipiec 2014 22:05

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności