Biskupiańskie Katarzynki 2019

30 listopada w świetlicy wiejskiej w Sułkowicach, w gminie Krobia, odbędą się Biskupiańskie Katarzynki. Tradycyjną ostatnią zabawę przed adwentem organizują: Biskupiański Zespół Folklorystyczny z Domachowa i Okolic oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi. 

   Biskupiańskie Katarzynki to staropolski zwyczaj praktykowany na Biskupiźnie od wielu pokoleń. To ostatnia zabawa przed adwentem, którą organizują panny. Dziewczęta zamawiają i opłacają kapelę, śpiewają przyśpiewki i same wybierają kawalerów do tańca. Dopiero o północy panny przekazują przewodnictwo chłopcom, wręczając symboliczną butelkę wódki i zobowiązując do organizowania zabaw w nadchodzącym roku.
   Biskupiańskie Katarzynki w Sułkowicach realizowane są w ramach projektu "Z każdym roczkiem do ślubu drobnym kroczkiym", czyli Tabor Wielkopolski na Biskupiźnie" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. 
   Koszt wstępu to 25 zł od osoby. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 721 382 099.

Ostatnio zmienianysobota, 23 listopad 2019 23:35

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności