Łaciaty "January"

Już niedługo pensjonat "January" w Straduniu koło Trzcianki ozdobią łatki i ciapki. A wszystko za sprawą wyjątkowych gości - psów rasy beagle.

   Beagle to psy gończe rasy angielskiej. Są średniej wielkości, mocne i raczej krępe. Ich cechą charakterystyczną są różnokolorowe łaty. Są to psy wesołe, odważne, energiczne, zdecydowane, czujne i inteligentne. Towarzyszą człowiekowi na polowaniach. Ich specjalnością łowiecką jest gonienie po śladzie, głównie zajęcy. Ze względu na nieagresywność i miłe usposobienie, beagle często są wybierane również jako psy domowe i sympatyczne towarzystwo dla dzieci.
   W dniach od 28 do 31 sierpnia 2014 roku odbędzie się zlot miłośników psów rasy beagle i ich pupili.    
- Zlot jest inicjatywą prywatną. Biorą w nim przede wszystkim osoby zarejestrowane na forum społecznościowym e-beagle.pl - mówi pani Izabela Schulmann, właścicielka hodowli psów rasy beagle "Banda z Antoninka" i organizatorka imprezy.    Będzie to już VIII zjazd miłośników łaciatych piesków. Hodowców i ich psy gościć będzie kolejny raz pensjonat "January". Ośrodek położony jest na skraju Puszczy Noteckiej w pięknej wsi Straduń nad Jeziorem Straduńskim. Są tu odpowiednie warunki do przyjęcia takiej grupy. Pensjonat jest przyjazny zwierzętom i chętnie przyjmuje pod swój dach turystów i wczasowiczów z ich czworonożnymi przyjaciółmi. Wokół posesji jest również sporo miejsca na zabawy i harce beagli. Do "Januarego" przyjedzie 61 osób, 9 dzieci oraz 68 psów.   Program zlotu jest bardzo napięty. Marek Szrejter - szkoleniowiec z "Markowej Szkoły Psa i Kota" wygłosi wykład dotyczący behawioryzmu psów. Będzie również możliwość indywidualnych konsultacji. Organizatorzy planują także, m.in.: konkurs na najlepszego beagle, wybór Miss i Mistera Adopcji 2014, licytację i konkurs na  największego żarłoka Smile. Wieczorami miłośnicy beagi będą mogli podzielić się swoimi doświadczeniami przy ognisku. Pieski, być może, skosztują kiełbaskę.

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 sierpień 2014 12:18
Więcej w tej kategorii: « Już po żniwach Święto plonów »

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności