27 września Dzień Turystyki

W 1979 roku, decyzją Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ, uchwalono Światowy Dzień Turystyki. Obchodzimy go 27 września. 

    Pierwszy raz obchodzono to święto w 1980 roku. Jego przewodnim hasłem było: "Tourism's contribution to the preservation of cultural heritage and to peace and mutual understanding” czyli "Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”).
   Ideą Światowego Dnia Turystyki jest podkreślenie roli turystyki oraz ukazania jej wpływu na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie.
  Od 1997 roku każde kolejne święto ma, swego rodzaju, gospodarza - partnera w organizacji obchodów. Oficjalne obchody Światowego Dnia Turystyki w tym roku odbędą się 27 września w Meksyku. Przyświeca im hasło: „Turystyka a rozwój społeczności”.
   W Polsce, w niemal wszystkich regionach kraju, również świętuje się ten dzień. Światowy Dzień Turystyki jest świętem wszystkich ludzi związanych z turystyką, zarówno zawodowo, jak i społecznie. Jest on doskonałą okazją do integracji przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i środowiska turystycznego. 

    Jako redakcja portalu wielkopolska-country.pl mamy nadzieję, że i nam uda się zrobić wiele dobrego dla turystyki w Wielkopolsce. Serdecznie zachęcamy do śledzenia informacji, artykułów i wywiadów na naszej stronie.
   Życzymy wszystkim turystom, którzy odwiedzają naszą krainę, wspaniałych pomysłów na małe i większe wycieczki, dobrej kondycji, słonecznej pogody i wielu radości podczas zwiedzania Wielkopolski.
   Może kiedyś spotkamy się na jej szlakach.

Ostatnio zmienianywtorek, 03 luty 2015 19:16

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności