Wycieczka do Ludwikowa

Już w sobotę, 30 sierpnia, Centrum EkoInfo w Puszczykowie zaprasza na wycieczkę do Ludwikowa. Wyprawa rozpocznie się o godz. 10. od przejazdu drezynami na stację Osowa Góra.

   Uczestnicy wycieczki spotykają się na ul. Rzeczypospolitej Mosińskiej w Mosinie, w miejscu, gdzie tory kolejowe (drezyny) przecinają tę ulicę. Osoby, które przyjadą samochodem, mogą go zostawić na parkingu przy markecie Dino (róg Szosy Mosińskiej i Poniatowskiego) i dojść na miejsce spotkania (ok. 10-15 minut).
   Po dotarciu do Ludwikowa Maciej Krzyżański przedstawi historię tego miejsca oraz zaprezentuje liczne stare pocztówki i fotografie. Droga powrotna przewidziana jest w trzech wariantach: najbardziej zmęczeni będę mogli odjechać z samego Ludwikowa autobusem o godzinie 13:16; bardziej wytrwali i Ci, którzy zostawią samochód w Mosinie, zejdą ulicą Pożegowską, a następnie przez ul. Kołłątaja i Poniatowskiego dojdą do parkingu przy Dino; najbardziej wytrwali i chętni do dalszej wędrówki powrócą przez Osową Górę zapomnianym dziś trochę szlakiem pomarańczowym do Puszczykówka.
   Na wycieczkę można zapisać się osobiście w Centrum EkoInfo, telefonicznie lub mailowo. W przypadku e-maila trzeba podać imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Koszt przejazdu drezyną 8zł (uczestnicy do lat 26 - 5zł).

Ostatnio zmienianyśroda, 03 wrzesień 2014 21:25

Skomentuj

Powrót na górę
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Więcej o naszej Polityce prywatności